şükela:  tümü | bugün
  • yagmaya basladiginda korkmaniz gerektigi* ve kar bittiginde de haftalarca erimediginden dusme tehlikesi gecirmenize neden olan ankaradaki doga olayi
  • bilen bilir, bu kar yağışı yanında istanbulda kar yağışı veya izmirde kar yağışı denen yağış şekillerinin ne kadar da zarif ve aldatıcı olduğunu...zira izmir ve istanbul'da kar katili olarak adlandırılan sebepler çok daha fazladır ve iki sürmez karın toprak üzerinde kalması...ama ankara'da öyle midir?
  • her seferinde oldugu gibi gene tatil dua'sına cıkacagımız hadise. yok eger tutmaz ise bin bir rezillik cekmemize sebeb olacak olay. en cok da sıcak havalara kanıp cicek acan meyva agaclarına zarar verecek olan sey.
  • kar tuttuktan birgun sonra yollarda un helvasina doner. buyuk bir un helvasidir ankarada kar, ankaralilarin ruhuna.
  • ilk gunu trafige kapanan tunus caddesinde yuruyup sonrada findikli bir adet kahve ve guzel bir muzik esliginde gecirildiginde yasama sebebi olabilir. daha sonra camura donusur bir kac saat icinde saticilar bu camuru ustunuze supurur ve kabusunuz haline gelir.
  • iki yıl önce bir akşamüstü o kadar çok kar yağmıştıki dikmen'e dolmuş çıkmaz olmuştu.
    hayatım boyunca gördüğüm en güzel manzaralardan biriydi; ankara'da kar yağışı...
    ben ankara'yı özledim galiba...
  • evde oturup bi fincan kahve esliinde seyredildiinde insanı mutlu edebilen fakat disari cikmanin zorunlu olduu hallerde souktan ayak parmaklarinizinuyustuunu hissetmenize,erimesi cok zaman aldıından buza donusup dusmenize sebep olan olay.
  • bilkent öğrencilerinin kabusu olan ve bilkent'in kar tatili yapan nadir okullardan biri olmasını sağlayan hadise.
  • bugun gene kendini gosterip herkesi mutla eden doga olayinin ankaradaki versyonu..
    ayrica bugun ankarada kar yagarken ve tunali hilmi caddesi bombosken (hava sartlari dolayisi ile) kugulu parktaki bazi haddini bilmez kazlarin tunali hilmi caddesi yaya kaldirimindan kitir istikametine dogru rahat bir tavirla yuruduklerine sahit oldum...
    (bkz: entrye ani serpistirmek)
  • (bkz: ankara dakar)