şükela:  tümü | bugün
  • uber seven ankaralıların desteklediği bir kampanya.
  • (bkz: uber türkiye'den nasıl çekildi)

plaka sahibi zenginler, siyasiler falan maazallah.
  • bence özellikle ankara'da olmalıdır. geçen sene kızılay'dan bindiğim takside şoför efendi şuradan bir sigara alabilir miyim demişti. acelem var sonra alırsınız dedim. aradığım yere kadar da bin dereden su götürdü beyefendi. revadır bunlara uber.
  • (bkz: çinçine çağırılan uber şöförünün eve yürüyerek gitmeye çalışması)
  • kaliteli hizmet herkesin hakkı bu yüzden canıgönülden desteklediğim kampanya.
  • ankara için elzem olmayandır. şimdi ben ankarada yaşayan birisi olarak geçtiğimiz günlerde görev için gittiğim istanbul'da taksiye bindim. ve neden istanbul'da uber'in çok gerekli olduğunu anladım. adama uber'den bahsettim. kısa mesafe götürmediklerinden, müşteri beğenmediklerinden, turistleri kazıkladıklarından bahsettim ve uber'in yaygınlaşmasında biraz özeleştri yapmaları gerektiği minvalinde konuştum. dakikalarca dert yandı. vay efendim kiralar çok acayipmiş zenginler alıp kiralıyormuş aylık 10 bin lira plaka sahibine teslim etmesi gerekiyormuş tabi yapacakmış falan. yani bu adam tüm bu kuralsızlıkları doğal ve hakkı olarak görüyor maalesef. ankara'da ise taksici esnafı henüz böyle çığırından çıkmadı. istanbul'dakine benzer bir sıkıntı yaşamadım hiç.
  • adam akilli toplu tasima olmadigi icin haftasonlari disari ciktigimizda mecburen it kopuk taksilere biniyoruz. uber gelsin sonuna kadar destekliyorum.
  • haklı bir istek.

ayrıca doğma büyüme bir ankaralı, öte yandan uzun yıllardır ulaşım konusunda rezalet bir yönetim yüzünden koskoca başkentin acınası halde olmasını da belirterek diyebilirim ki, daha bitaksi'ye bile yeni yeni alışan ankara halkı bu yöntemi de daha sık kullanmalı bana göre.

bitaksi ile yolculuk yaptığım bir çok taksici abi uygulamadan memnun, öte yandan muhabbet ettiğim bitaksi kullanmayan bir çok taksici abi de bu uygulamaya son derece karşı olduğunu, gereksiz olduğunu söyleyip durmuştu.

sonuç olarak uber bence de ankara'da olmalı, hatta bunca zaman koskoca başkentte olmaması üzücüdür, fakat bitaksi gibi vergisini vererek iş yapan bu uygulamaya karşı olan bir çok taksici, uber'in gelişiyle çılgına dönebilir diye düşünüyorum.
  • sevgili ankaralıları takside oyun havası dinleme durumundan kurtarmak adına yürütülen kampanya.