şükela:  tümü | bugün
  • "ankara'da yapacak bir şey yok yeaaa, en güzel yanı istanbul'a dönüşü ağbi" diye yavşak yavşak konuşan pezevenk. sanki anangiller yozgat'ta her gün başka bir kültür sanat etkinliğinde, başka bir barda eğleniyorlardı.

azıcık operaya, tiyatroya git ulan ayı!
  • ne ankara, ne de başka bir şehir, insan sevdiği insanların olduğu her yerde yapacak birşeyler bulur. bunu şehire adapte etmek doğrumudur bilinmez. ama her şehrin kendine has bi havası vardır ankara'nın havası da gri olmak (gri şehir).
  • bakın size 1 haftalık programımı yazayım. bu sadece bu hafta, bir hafta, ankara'da:

pazartesi akşam lindy hop pratiği
    salı (veya size perşembe uyarsa perşembe) akşamları toastmasters toplantısı
    perşembe akşam ankara nazım hikmet kültür merkezi'nde "emek mücadelesi, kriz, homofobi - transfobi ve lgbtler" üzerine bir söyleşi/konuşma
    cuma akşamı yine nazım hikmet'te emongas konseri
    cumartesi lindy hop dersi
    pazar sabah cer modern'de brunch, öğleden sonra devrim stadyumu'nda cso konseri.

bir tek çarşamba boş kaldı. şahsen ben onda da evde oturup kitap okumayı, film izlemeyi, etamin işlemeyi, gençlerle twitterdan etkileşime geçmeyi, makale yazmayı, resim yapmayı falan tercih ediyorum. siz tembel tembel kedilerinizle oynamayı da seçebilirsiniz tabii. yok evde kalınca kaşıntı mı tutuyor? tiyatroya ya da sinemaya gidin?

harbiden ya, ankara'da olup da yapacak bir şey bulamazsanız yazın bana, kesin bir şey bulurum. ha ama "ay ben dans etmeyi sevmem" "ya ne cso'su yeaa keman duydum mu ben uyurum" "bana ne kızıam lgbt'den" diyorsanız o zaman başlıktaki son kelime size gelsin şekerlerim.