• şu anda ankara'dayım. az evvel kardelen çakırlar dolmuşundan indim. (kardelen çakırlar paralel bir evrende harika bir sahne ismi olabilirdi fakat ankara'da bir dolmuş hattı olarak kalacak.)
    yarım saatlik dolmuş yolculuğumda gözüme çarpan tabelalar: gimat, ostim, gimsa, oleyis sitesi, arı kovanı 3 sitesi, ılkyerleşim mahallesi, güvengirkent, detca 2 sitesi vs.
    bu ve benzeri örneklerden kolayca yapabileceğimiz bir çıkarım var ki o da ortalama bir ankaralı gün içerisinde konuşurken birkaç yüz anlamsız kelime, kısaltma ve rakam kullanıyor. çarşıda pazarda "gimat, ostim, pursaklar, bala, çinçin, oleyis dört" diyerek dolaşıyorlar.
    anladığım kadarıyla ankaralılar sürreal bir gerçeklikte yaşıyorlar ve bu yüzden ankara'yı çok seviyorlar. çünkü ankara onlara dışarıda bulamayacakları fantastik dünyayı sunuyor. mesela yarın bir taksi çevirip " çıkınçıkmazına gidiyoruz " demek istiyorum. taksicinin " mordor yolu kalabalık olur, ayrıkvadiden kavaklıdere'ye inelim abi" diyeceğinden eminim.
    eminim çünkü ankara'dayım.
    eminim çünkü bu iletiyi kuzenimin ankira 1 sitesi'ndeki evinden yazıyorum.
  • etlik,ayaş,kayaş,dikmen,balgat,etimesgut ve şu an aklıma gelmeyen onlarca argümanla destekleyebileceğim önermenin hasıdır.
  • şu anda ankara'nın eski zamanlarindan bahsediyor kuzenim. cümle içerisinde geçen yer isimleri: (bkz: öveçler) (bkz: dikmen) (bkz: etimesgut)
  • acayip bir yazarın tespiti.

başlık taşıma editi: cinnah'a acayip diyenle kavga ederım. (bkz: muhammed ali cinnah)
  • haklı iddia. ancak hiçbiri bir şaşkınbakkal değil.
  • ne zaman dick men dikmen'den gecsem acaba ingilizce bilen yabancilar burdan gecerken ne dusunuyorlar diye hep pis pis siritmisimdir.
  • görüyorum ve arttırıyorum.aşağıda ki bulvarın tek seferde adını tam olarak söyleyen yazarlara çekilişle ipad veriyorum.

(bkz: bangabandhu şeyh mucibur rahman bulvarı)

valla gerçek lan
  • (bkz: solfasol)

üstüne tanımam.
  • ankara diye ostim- gimat sanayi bölgesi ve civarında dolaşan kişinin yersiz genellemesi.

kumrular, meşrutiyet, yüksel, sakarya,karanfil,selanik v.b... çok mu acayip? bir de bunlar sadece kızılay civarı.
  • karakusunlar asla unutulmamalıdır.
hesabın var mı? giriş yap