şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da yaşayanların alışık olduğu, buraya gelen turistleri ise şaşırtan kartlardır.

genelde kolej, kızılay bölgelerinde yerlerde bolca bulunurlar. kimisi travesti kartıdır. üzerinde de genelde selena gomez'in fotoğrafı bulunurdu.

(bkz: resim bana aittir)

yakın zamanda bunların üzerine kadın fotoğrafı konması yasaklandı, sadece isim ve telefon numarası yazan kartlar görüyoruz yerlerde bir süredir.

başka şehirlerde var mı böyle şeyler merak ediyorum.

edit: gaflete düşüp "turist" kelimesini kullanmışım, özür diliyorum. şehir dışından gelenler diyelim.

edit2: cacit mesaj attı. istanbul'da da varmış aynı durum: "daha geçen hafta aklıma gelmişti, bi arkadaş ortamında "yahu ankara'da kartları yerlere saçıyorlar" şeklinde bu kart meselesini anlatıyordum. hiç şaşırmadılar. beylikdüzü'nde de varmış (istanbul) hatta trafik sıkışınca açık camlardan atanlar bile oluyormuş. "

edit3: izmir'de de yer yer görülebiliyormuş. fakat hiçbir şehirde ankara'daki kadar fazla olmadığı kesin. bitki örtüsü diyenler haklı

edit4: arkadaşlar özel mesajla "beylikdüzü istanbul değil" esprisi yapmayın artık, boku çıktı amk

edit5: saatlerdir dönen "ankara'ya turist gelir mi" sorunsalına doğma büyüme ankaralı birisi olarak cevap vereyim.

ankara'da gezilecek 3-5 yer var, o kadar. anıtkabir, eski meclisler falan. bir de hamamönü diye bir yer yaptılar, gezilecek bir yanı yok açıkçası ama şehre gelenler oraya gidiyor nedense. velhasıl, turistik bir şehir değil.

genelde doğu illerinden turist çekiyor. özellikle ankara kalesi'nde ülkenin doğusundan gelmiş turist gruplarını bolca görmek mümkün. yabancı turistlerin de geneli arap ve afrika ülkelerinden geliyor (anıtkabir'de görebilirsiniz).

başlığı açarken "turist" derken kastettiğim şey, ankara'ya gelen her insandı aslında. bu iş amaçlı olur, gezi amaçlı olur, başka bir amaçlı olur bilemem. onların şaşırdığını kastetmiştim.

edit6: amy winehouse ile de sevişebilirmişsiniz arkadaşlar. mezardan çıkartıyorlar sanırsam

edit7: bir sürü arkadaş mesaj atmış. londra'da, tel aviv'de, las vegas'ta da var bunlardan yazmışlar. benim kastettiğim türkiye içiydi, yine de teşekkürler.

bir arkadaşın da dediğine göre konya da böyleymiş. mevlana türbesi'ne giden yol bile bunlarla doluymuş aeuhauehaeyah
  • ankara'ya giden turistlerin oldugunu ogrenmemi saglayan kartlar. bir insanin ankara'ya gidip gormeyi umdugu ne olabilir diye dusunmeden edemiyorum.

edit: gercekten hepiniz hastasiniz. su entry'i ciddiye alip ankara'ya gelen turist sayisini vermeye calisanlar mi dersin, bilip bilmeden konusma diyenler mi dersin. ulan 2 cumle yazdim saka maksadi ile gercekten sunu ciddiye alip mesaj atan insanlar var. cok uzuluyorum nasil bir hayat yasiyorsunuz lan. neyin kafasindasiniz hahahah.
  • kesinlikle varlığı doğru olan kartlardır. ama abi ben en çok ankara'ya gelen turiste takıldım, lan ankara'ya turist mi geliyor*
  • selena gomez ile güldürmüş kartlar.

ankara'da ne var, turist mi gelir diyenler için (bkz: anıtkabir).
    sizin için hiç üşenmeden gittim baktım internetten,
    2017 mayıs ayı yerli ziyaretçi sayısı 649.729 yabancı ziyaretçi sayısı 15.770 yani toplam 665.499 olduğu yazıyor.

tavsiyem arada bir siz de gidin belki bir şeyler hissedersiniz.
  • ekonomik krizin nabzını direkt olarak tutabileceğiniz kartlardır. son zamanlarda kartların miktarlarındaki azalma ve boyutlarındaki küçülme bu duruma ayna tutmaktadır.
  • bilip bilmeden ankara'ya turist mi geliyor diyenlerin ağzına vurma isteği uyandırandır. sadece otellerin yoğun olduğu çankırı caddesini bir turlayın ne kadar turist var görmüş olacaksınız.
  • celal bayar bulvarı'nın oradaki itfaiyeden sıhhiye köprüsü'ne doğru yürüyenlerin karşılaşmaktan kurtulamayacağı kartlardır. kartlar, o bölgede zirve yapmış olup hansel ve gratel'deki ekmek kırıntıları gibi yol oluşturacak vaziyette yerleştirilmişlerdir. birçoğunda "masöz" yazar.

başlarda ben de şaşırmıştım, şimdi ise kartları görmesem başlarına bir şey geldi sanacağım.
  • esat bölgesinde de yoğun olarak görülen kartlardır.. ve evet selena gomez ankara'da masöz olarak çalışıyor. resim ona ait çünkü..
  • geçen sene uzun zaman sonra almanya'dan ankara'ya gelmiştim. dikkatimi çeken ilk şey bu yerlerdeki eskort kartları oldu. çünkü o kadar çoktular ki her adımda 2-3 tane falan vardı.

benim gördüklerimin birçoğunda doutzen kroes vardı. lol.

yalnız çok iğrenç bir durum kimse kusura bakmasın. ülkenin başkenti ve yerleri eskort kartları ile dolu. hani belirli bir mahalle/semt olsa "okay" derim. ama çoğu yerinde gördüm. ama tabii özelikle kızılay'a giden yolda çok vardı. hakikatten hoş değil.