şükela:  tümü | bugün
 • melih başganımız zamanında başkentimize yapılan dev teknolojik yatırımların kızılay'da bulunan güzide bir örneğidir. öncelikle fotoğraflarını paylaşalım, sonra sistemin çalışma prensibini anlatalım.

  https://i.hizliresim.com/pozmzn.jpg
  https://i.hizliresim.com/pgplom.jpg

  -öncelikle iki götün birbirine değmeden geçemeyeceği bir iniş parkurundan geçiyorsunuz ve bu dev börek tepsisinin üzerinde arabanızı durduruyorsunuz.

  -sonra gerek size gerek arabanıza birşey olmaması için 3 kulhu 1 elham okumaya başlıyorsunuz.

  -o sırada otopark görevlisi bir düğmeye basmıyor, evet basacak sanıyorsunuz ama basmıyor. elini duvara dayayarak güç alan otopark görevlimiz, dualar eşliğinde, ayağıyla dev börek tepsimizi çeviriyor. evet evet, adeta lunaparkta atlı karıncaya binmiş çocuklar gibi bir anda şenleniyorsunuz.

  -tepsinin bir çeyrek dönüşüyle birlikte kendinizi her arabanın tampon tampona çekildiği bu nezih otoparkın içinde buluyorsunuz.

  -tüm bunlar otopark görevlileri tarafından olanca ciddiyetleriyle gerçekleştirilirken, siz de ülkemizin teknolojik anlamda nerelere vardığına gözlerinizle şahit olmanın haklı gururunu yaşıyorsunuz.

  -peki bu fantastik deneyim size kaça mı patlıyor? sıkı durun, 1 saat yalnızca 10 tl, sonraki her saat için ise 1 tl ödeyerek alice'in harikalar diyarında dilediğinizce vakit geçirebilirsiniz.

  not: başka yer mi yok, buraya çekmeseydin diyenleri duyar gibiyim. kızılay'da bulunan 32 farklı çok katlı otopark da doluydu inanır mısınız?