şükela:  tümü | bugün
  • #metehaniçinadalet

3 eylül 2019 tarihinde bir kızın sorumsuzluğu yüzünden trafik kazasında kaybettiğimiz metehan karakaşoğlu isimli genç arkadaşımız.
    tek suçu gece çıktığı işinden evine dönmek olan metehan, bir serseri tarafından öldürülmüş ve üstüne, çarpan şahıs serbest bırakılmış.

çarpan şahsın isminin doğa zeynep çelebi olduğu iddiası var.

--- metehan'ın annesinin paylaşımı ---

lütfen paylaşınız, sorumsuzluk terörü yitip giden fidanlar, gençler, kadınlar, çocuklar…ben ankara’da yaşayan!!! bir anneyim; 03.09.2019 tarihinde gece 03:55’te 20 yaşında, üniversite öğrencisi aynı zamanda da çalışmak zorunda olan oğlumu kara kuzumu sorumsuzluk teröründe kaybettim…ankara çayyolu angora evleri kavşağında zengin çocuğu altında süper lüks bir araç (babası ve annesi doktor olduğu için bir medikal firma üzerine kayıtlı araç) ile gece 02:26 civarında kavşağa hızla girip kırmızı fasılalı trafik lambası kendisine yandığı halde hızını azaltmayıp benim oğlumun ölümüne neden olan kız bir gece nezarette tutulduktan sonra ankara nöbetçi savcılığınca denetimli serbest bırakılmıştır. (soruyorum acaba benim oğlum aynı durumda olsaydı serbest kalabilir miydi?) ve bu serbest bırakılma ile resmen ödül verilmiştir bir nevi biz güçlüyüz, bağlantılarımız var denilmiştir ki benim oğlum işinden evine dönmeye çalışıyorken… akşam 17:00’de işe gidip gece 02:00’de işinden çıkıyordu çünkü. benim yavrum tüm kayıtlarda trafik kurallarına uygun hareket ettiği halde suçu ölmek midir? soruyorum nasıl ve neden serbesttir sorumsuzluğu ve dikkatsizliği nedeniyle benim fidanımın ölümüne sebep olan kişi. hayatına devam eden, üniversitesine giden, arkadaşları ve ailesi ile vakit geçirebilirken pervasızca; benim yavrumun ölmesi hangi vicdana sığar… aylardır sessiz çığlıklardayım adli tıp raporu dahi çıkamıyor, her yeni günde bugün çıkar diye bekliyorum ciğeri yanmış bir anne olarak tevekkül ediyorum zor ve acı olsa da…artık yeter!!!
    benim oğlum toprak altında.
    benim oğlumun da hayalleri vardı.
    elimdem, kucağımdan koparılmış bir evladın hiç mi kıymeti yok vicdanlarda…

--- metehan'ın annesinin paylaşımı ---

instagram link

--- metehan'ın abisinin mesajı ---

ben metehan' ın abisiyim, olay maalesef gerçek, gerçek olamayacak kadar gerçek! maalesef benim daha 20 yaşında işinde gücünde olan ve o gün işten eve gelmeye çalışan kardeşim sorumsuz bir anne babanın evladı olan zengin şımarık bir kız tarafından öldürüldü, burada bir cinayet işlendi. kardeşimi daha toprağa vermeden bu cinayeti işleyen kız nöbetçi savcılık tarafından denetimli serbest bırakıldı!!! bu serbest bırakılma ile resmen ödül verilmiştir. 4.5 aydır adli tıptan bir rapor çıkmıyor, trafik raporunda her şey çok net ve kimin kusurlu olduğu ortada. metemin de hayalleri, umutları vardı metemin de bir geleceği vardı.

soruyorum sizlere nerede bu vicdanlar, nerede bu adalet.

ben kardeşimi aslan gibi kardeşimi kaybettim, allah'ım hiç kimseye yaşatmasın böyle bir acıyı. tüm başsağlığı dilekleriniz için sağolun.

desteğiniz bizim için çok çok önemlidir, lütfen en azından bu başlık üzerinden konuyu gündemde tutabilir miyiz.

twitter üzerinden #metehanicinadaletistiyoruz başlığı altında da bulabilirsiniz.

--- metehan'ın abisinin mesajı ---
  • aileye sabırlar diliyorum. müsebbibinin neden serbest bırakıldığını çok merak ettiğim olay.
  • çok zor yaşayıp, çok ucuz ölüyoruz! öldürülüyoruz !
  • bu kaza değil,düpedüz cinayet.
  • allah rahmet eylesin. bir anne icin, tecrube edilecek en buyuk aci maalesef.
    suclulularin cezasini cekmesi dilegiyle:(
  • iddia o ki zengin çocuklarına kurban edilen bir gariban olarak anılacak olan genç.

ailesine yapılabilecek en büyük iyilik kendilerinin sesine ses olmaktır.

#metehaniçinadalet
  • #metehanicinadalet
    03.09.2019 tarihinde arkadaşımız metehan karakaşoğlu'nu bir kızın sorumsuzluğu yüzünden trafik kazasında kaybettik henüz adli tıp raporu bile çıkmadı #adaletistiyoruz

edit: maalesef ben tanimiyorum aileyi. arkadasinin tweetini paylastim sadece.
  • ters yola girip trafik polisini şehit eden yönetmen bebesi, insanların arasına aracı ile kasten dalıp yaralayan hakim bebesi ve alkollü aracıyla yayaları öldüren insanların günlük yaşamın bir parçası olduğu bir toplumda artık normal kabul edilen bir olay. acı ama gerçek.

aracınızla cinayet işlerseniz serbest, devlet büyüklerine hakaret ederseniz tutuklu yargılanırsınız. aklınızda olsun, birini aracınızla öldürürseniz; zaten serbestsiniz de, üstüne bir de güzel bir kariyer için, devlet büyüklerimize hakaret etti aracı üstlerine sürdüm dersiniz; memuriyet de garanti olur.

ailesine sabır dilerim, başları sağolsun. evlat acısı tarif edilemez.
  • bir gecede serbest bırakılması da nedir? ilk kez duyuyorum. tamamen suçsuz olsanız dahi birtakım ihtimallere karşın duruşma gününe kadar nezarette tutulur ölüme sebep olan kişi. bu yapılan bir ayrıcalık değilse mantıklı ve yasalara uygun bir açıklama gerekiyor.
  • 4 ay geçmiş nedendir bu sorumsuzluk?
    neden kazayı yapan insanların isimleri sansürleniyor anlamış değilim!