şükela:  tümü | bugün
 • ankara büyükşehir belediye başkanı i.melih gökçek'in ankara da su kesintisinin yaşattığı sıkıntıyı minimuma indirmek amaçlı bulduğu fantastik öneri.

  o değil de, osmanlı imparatorluğu çöküş devrinde dönemin milli eğitim bakanının (maarif-i umumiye nazırı) dile getirdiği; "ne hoş olurdu maarif şu okullar olmasa" sözü aklıma geldi.
  diyorum ki; ankara'da da insanlar yaşamasa bu şehirde ne güzel belediye başkanliği yapılırdı. teyy teyyy
  (bkz: ankara da su kesintisi zor iki gözüm)

  -------------
  ankara büyükşehir belediye başkanı melih gökçek, ankara'da yaşanan su sıkıntıyla ilgili olarak yeni bir çözüm getirdi. suyun tasarruflu kullanılmasını isteyen gökçek, bunun için özellikle çalışan ankaralıların tatile çıkmasını önerdi.

  gökçek düzenlediği basın toplantısında ve katıldığı bir tv programında, su sıkıntısıyla ilgili eleştirileri yanıtladı. gökçek toplantıda, “belediye personelini iki aylık izne göndermeyi planlıyorum, bir kasaba nüfusu kadar insan ankara’dan ayrılır. vatandaşlarımız tatile çıksın. bir 50 bin 60 bin kişi bir süre ankara’dan ayrılsa biraz rahatlarız. annelerini babalarını ziyaret etseler fena mı olur” dedi.
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/7014012.asp
  -------------
 • - sen, sen ve sen antalya...
  +....
  - siz geçen ay üç kere toplu çamaşır yıkamışsınız, doğru marmarise...
  * ama!?..
  - sus ulaaan!.. sen arkada mel mel bakan, halı yıkamak neymiş göreceksin... dodo beach... düdük de al yalnız moda şimdi...
  + inan sıkışığız başkanım...
  - itiraz istemiyorum... herkes herkes gitsin...çabuk çabuk... daha ilkokul öğrencilerini hijyen sorunu olmasın diye belediyede kadroya alacam zaten. direk iş hayatına atılsınlar ertelemeye lüzum yok... ya da çizgi film mi koydursam lan 24saat hiç bir araya gelemesinler... oleeeey... eminciğim sen kal senle konuşacaklarım var...
 • 50-60 bin ankaralıyı kapsayan çözüm önerisi. aslında çok daha güzeli var. 50-60 bin değil, sadece bir ankaralı şöyle uzuuuuun bir tatile çıksa fena mı olur?
 • i. melih gökçek'ten bile beklemediğim, gerçek olmamasını umduğum çözüm önerisi. hayır allahım hayır, gerçek olmasın bu.
  aslında tatil diye yanıp tutuşan bünyenin editi: tatil vardı da biz mi gitmedik? keyfimden mi klavye başında ızgara oluyorum bozkırın ortasında?insanın duygularıyla oynamayın bari.
 • marie antoinette: "ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler"
  melih gökçek: "su bulamıyorlarsa tatile çıksınlar"

  süper çözümler. halka yakın olmak böyle bir şey olsa gerek!
 • parasını kendisi vermeyi kabul ederse seve seve uyacağım tavsiye. senin yerine de içerim orada i melih'çim merak etme, aloha!
 • "şu mektepler olmasa maarifi ne güzel idare ederdim"in, şu insanlar olmasa şehri ne güzel yönetirdim olarak tarihe geçmesi gereken şekli.