şükela:  tümü | bugün
 • karar gazetesi ekonomi yazarı olan ve sık sık fox haber'e de bağlanan ibrahim kahveci'nin tespitidir.

  gereksiz ve abartılı kamu harcamaları ile ankara'nın nasıl şişmanladığını ve bu tablonun finansmanının çalışan ve üreten kesimden fahiş vergiler ile nasıl karşılandığını çok güzel açıklamış.

  döviz lobisi, faiz lobisi, dış güçler falan diye kafa ütüleyeceklerine kendi hırsızlıklarına baksınlar önce.

  --- spoiler ---

  bu yıl ilk 5 ayda ise 323 milyar lira harcadı. bu kadar çok harcamaya alışmış bir ankara’yı daha ne kadar taşıyabileceğiz? 2010 yılında 295 milyar lira harcayan ankara, 2017 yılında 678 milyar lira harcadı.

  --- spoiler ---

  kaynak burada
 • akp tasarrufsuz ampuldür de ondan...
 • muhalefet sıyırdı hatta çıldırdı sanırım, ankara bu kadar para harcamış yani anlatıya göre pavyonda felan yemişler sanırım şimdi bu mantıkla bakalım

  izmir büyükşehir belediyesi 2017 yılında 5 milyar tl harcamış sadece belediye diğer kamu kurum ve kuruluşları yok yine istanbul bb 2018 bütçesi 42 milyar harcayacakmış yani bütçesi.

  neyse konumuza dönersek kamu harcamalarının çoğu personel gideridir aylık ortala 15 milyar tl sadece personel maaşı ödenir buna genel kurmay başkanından tutun okulda bulunan hademeye kadar içindedir.

  ankara demek aynı zamanda merkezi bütçe sanırım merkezi bir yönetim benimsediğimizi biliyorsunuzdur hakkari'de bulunan okulunun kömür parası da edirne'de bulunan kışlanın elektrik parasıda ankara'dan çıkar.