şükela:  tümü | bugün
  • evet bu eksiği de burada dolduralım. bildiklerinizi paylaşın.

edit: geldik sıralama sonuçlarına.

1- kokoreçci hacı (açık ara lider itfaiye şubesi ile)
    2- farabi'deki seyyar tezgah (farabi köftecisi diye de geçiyor.)
    3- pikolet
    4- profesör kokoreç
    4- ankaragüçlü bora
    5- curcuna yıldız
    6- kokoreçci zakir
    7- kolej metro çıkışı seyyar tezgah
    8- midyeci ahmet
    9- aoç özdemir (bkz: başıma bişey gelmeyecekse)
    10- kıtır
  • eskiden atatürk orman çiftliğiydi ama artık değildir. bir kokoreçin güzel olup olmadığını baharat kullanmadan önce tadarak anlayabilirsiniz ancak. o kadar baharatı bana da dök bir şekilde giderim.
  • kesinle aoç dükkanları değildir. biz küçükken şentepe'deki şen kokoreç iyiydi bozdu. bir ara kekik kokoreç iyiydi o da bozdu. aoç'deki dükkanlardan yalnızca bir iki yıl şencam fena değildi. şimdi hepsi leş. bulursanız bana da bildirin. ankara'da gitmediğim kokoreççi sayısı çok azdır ama çocukluğumun tadı hiçbirinde yok.
  • ağız tadına göre değişir. kimisi içine kavram yağı ekler, yiyen bayılır kimisi nefret eder. kimisi aynı şekilde kuyruk yağı ekler. kimisi pisliğini bastırmak için baharata abanır bazısı da onu sever. kokoreç sarmasını bilenler temizliğin önemini bilirler. en temizi derseniz var bir kaç yer.
  • (bkz: ankara'ın)

edit: ankara'nın olarak güncellenmiş.
  • son 4 haftada gençlik caddesindeki hacıya 7 defa gittim. iri parçalı tercihim. çiftlikte eski tadı bulamıyorum artık
  • bence kokoreçin en önemli özelliği içine konulan ekmektedir. eğer gidilen mekan hazır sandviç ekmeği gibi birşey kullanıyorsa bir sıfır geriden başlar benim için. üç tane favori kokoreçim vardı. biri altındağ'da çinçin kolejinin önünde anadol'un üzerinde satan dayı diğeri söğütözün'de kokoreççi hacı ve son olarak yücetepedeki kokoreççi. gerçekten güzel yapıyorlardı.

ek bilgi altındağ'daki dayıya sakın domates biber faln sormayın usulüne uygun şekilde yapıyor menemen yapmıyor :)
  • benim için aoç fakat f/p açısından siz değerlendirin.

en son gittiğimde 30 liraya yakındı ekmek arası kokoreç. kokoreç bile lüks oldu. giderseniz "30 liraya kokoreç mi olur?" demeyin yani.