• şaşmaz içinde bulunan gaziantep döner kebap
  • pizza için cinnahta hollywood pizzayı ekleyelim lütfen
  • hamburger için; keneddy caddesi'nde the log adında butik bir hamburgerci var. şiddetle tavsiye ederim.

yediğiniz bütün hamburgerleri unutun, başka da bişi demiyorum :)
  • l'avare sahne

şefleri michelin yıldızlı bir italyan şef.
    pizzamın ilkini beğenmeyip ikincisini yapmış o derece de özenli.

ayrıca özellikle tapaslari harika ötesi.
  • hotdog için un sausage club. hamburgerleri de bayaa iyidir
  • uzun süre orada yaşamış birisi olarak biraz karışık olacak ama aklımda kalan yerler şöyle:

aspavalar iyidir günü kurtarır ve ikramlarıyla sizi misafirlerinize mahcup etmez.

lahmacun için çok farklı yerleri tecrübe ettim ama o zamanlar bahçeli 3.caddede bulunan yıldırım kardeşler vardı en iyisi ordaki lahmacundu.

hamburger için sıralama yapmak zor fakat pawn burger (yeni nesil), etmanyak (lezzetli ama çok doyurucu değil), kasap ızgara (kuzu etli olan diyet bozan burger harika), kulina (orijinal) diye sayabilirim.

pizza için de italian cut başarılıydı, anıttepedeki new york pizza vardı onların devasa pizzaları mükemmeldi..

künefe ve meze için balgat'ta bulunan hattena hatay sofrasını tek geçerim.

adana ve yaprak kebap için konya yolundaki petrol ofisinin yanındaki bayram usta.

en iyi beyranı yine balgat'ta vasfi ustada içmiştim (antepte bulunan metanet lokantasının yanına yaklaşamaz).

pikoletin kokoreci, mamazaranın kahvaltısı, hüsrevin kuru fasulyesi, doğan kaymaklının kadayıfı, devrezin çorbası, bigosun kajunu diye devam ederek gider.
  • en iyisi gibi bir iddiam yok ama en iyiler zaten yazılmış. değişik bir alternatif yazayım dedim. ulus ta azim beşiktaş dönercisi. sokakta masalar falan çok hoşuma gitti. cuma günü götürdü arkadaş, millet cuma kılıyordu sokaklarda. bir sürü düşüncelere boğuldum bu arada ben. değişik bir ambians, balık pazarını çağrıştırdı bana. seviyorum sokağa atılmış masalarda yemek yemeyi sanırım.
  • artistik takılma niyetiniz yok lezzet önemli çok diyorsanız şaşmaz sanayide bizim köfteci nurettin usta var. lezzet patlaması yaşarsınız efendim.
    köfte ve döneri çok iyi özelikle
  • eğer bowl seviyorsanız “input healthy foods”u öneririm. eski ismiyle çevre sokak yeni ismiyle üsküp caddesinde.

not: vegan değilim ancak bu mekan seviyorum. vegan ürünler sunuyor bu bilgiyi vermekte fayda var.
  • bayram usta yaprak kebap, çukurambar

pizza il forno, bilkent center
hesabın var mı? giriş yap