şükela:  tümü | bugün
  • ankara' nın erkeği sevdi mi tam sever.
    (bkz: #32442034)
  • gördüğüm kadarıyla izmirin erkeklerinden yakışıklılar.
  • öğrencileri dışında alayının barzo olduğu erkek tipi.

(bkz: acı gerçekler)
  • her cümlenin başına, sonuna, ortasına hatta ve hatta bazen bütün cümleyi komple "la" diyerek oluşturabilen ve anlaşılamama gibi bir sıkıntı çekmeyeceğini düşünen, her erkek gibi bir erkek işte.

(bkz: la)
  • efendi erkeklerdir. ben ankara erkeğiyim, "bebeeeem" diyen bir ankara erkeğine rastlamadım. hem kuzum nedir bu ankara erkeği tanımlaması? "izmir üzümü, diyarbakır karpuzu" der gibi?

ankaralıyım. "gardaaaaaş" diye konuşmuyorum. "la bebe" demişliğim çok azdır. sorana da "angaralıyım" değil, "ankaralıyım" diyorum.

her ne kadar "ankaralıyım" diyen ankaralı değildir. ankaralı olan "angaralıyık gardaaaşş" der gibi aptalca şeyler söyleyenler olsa da, "ankaralıyım" diyorum ve evet, ben bir ankaralıyım.

itlik, köpeklikle ankaralılığı karıştıranlara selam olsun.
  • tanıdığım en temiz, en dürüst, en muhteşem erkeklerdir.
    tek bir şartla: ankara'da doğacak, büyüyecek ve okuyacak... tatiller/iş gezileri dışında ankara'dan ayrılmayacak.
    işte bu adam en asil duyguların insanıdır. kendim de başka şehirlere zaman zaman göçüp angara'ya dönmüş bir kadın olarak, topun ağzına önce kendimi koyuyorum.
    üç asistan arkadaş sohbet ediyoruz geçenlerde...
    biri istanbul'dan gelme. nasıl fırlama! biri doğma büyüme ankaralı...
    biz istanbullu ile house party muhabbetine başladık. papyonlu çıplak erkekler, hizmetçi kızlar yihuuuu!
    ankaralı arkadaşımız "güzel bir balıkçı restoran var gidelim mi?" dedi.
    dönüp kahkahayı patlattık. nasıl hoşumuza gitti.
    adam temiz, adam başka!
    demem o ki ankara'da doğmuş, büyümüş, okumuş erkek candır. kocaman sarılın ona!
  • beyfendi olurlar.
  • delikanlıdır ankara'nın erkee... adamdır...

bir bakışıyla toz ider, bir bakışıyla şad ider...

elif gördü mü övendere sanmaz... hemi şaşırdır, hemi şımardır.

zeka ve özgüvenden doğan ukalalıkları biçilmiş kaftan misali cork diye oturur üzerine.

erkek doğmak nasıl yazgı ise, ankara erkee olmak da öylesine yazgıdır, rabb'ül alem'in lütfudur.

konuşulanları çoğu insan anlayabilir, ancak ankara erkee bir kadının sustuklarını dahi işitebilir!
  • küstahtır ve kırodur, kamil olanları da mevcuttur.

edit: yazım.