şükela:  tümü | bugün
 • 2005-2006 sezonu sonunda ligde kalabilmiş takım.
 • 2006-2007 sezonu için aykut kocaman'la anlaşan, millet bir tane bile bulamazken 2006 almanya dunya kupasinda ilk 11'de yer bulan iki kaleciyi** kadrolarında barındıran futbol kulübü. yağı bol bulan melih gökçek'in paraları havaya şaçmak için bulduğu süper bir yöntemlerden biri.
 • belediye parasıyla melih gökçek'in reklam, oğlu şehzade ahmet gökçek'in* de ego tatmini yapmasına vesile olan takım. birinci ligde sorunsuz bir şekilde yer alması bir yana bu takım her sene transfer şampiyonu olmaktadır. bu takım türk futbolunun en acı gerçeklerinden biridir. işin ilginci bu kara delik git gide büyümektedir. çünkü alınan her neticede gökçekspor takıma takviye yapmayı uygun görmüştür. daha geçen sene beşiktaş'ın fiyatını yüksek bulduğu ersen martin'i 700.000 avro gibi bir paraya transfer etmişlerdir. o bir zamanlar çok beğenilen milli bile yapılması düşünülen üç sıradan brezilyalının maliyetinin çok az olabileceğini düşünmek en kibar tabiriyle saflıktır. bu takım bu haliyle devlet tarafından bulunduğu yerden indirilmiyorsa iş diğer 17 birinci lig takımına düşer; dualarımız onlarladır.

  türk futbolunu bir yana bıraksak da en azından melih gökçek'in elinden böyle bir popülizm ve reklam malzemesi derhal alınmalıdır.

  son olarak erkan goloğlu'dan da feyz alarak diyebiliriz ki; bu takımla kim karşılaşırsa gönlümüz onun yanındadır
 • asıl kalecisi dragoslav jevric sırbistan karadağın, yedek kalecisi kingston ise gananın dünya kupası kadrosunda yer alan belediye takımı. ankaradaki taksiciler zam yaptıkları zaman açıklamayı, belediyenin durak ücretlerine zam yaptığını, muhtemelen takımın transfere ihtiyacı olduğunu söyler.
 • 15 ekim 2006 ankaraspor fenerbahce macinda giydikleri super formaya asik oldugum futbol takimi. bulunabilse alinasidir bu saheser forma...
 • turkcell super lig 2006 2007 sezonu'nda ilk 12 maçında 9 beraberlik alarak yeni bir rekor kırmaya aday olan başkent takımı.
 • 2006-2007 sezonunda oynadığı 21 resmi maçın tam 14'ünde berabere kalan futbol takımı. işin garip olan tarafı şu ki; iddaa hala bu takımın maçlarında bereberliğe 3.00'ın üzerinde bir oran verebiliyor. (bkz: 20 aralık 2006 konyaspor ankaraspor maçı)
 • 2006/2007 sezonunun ilk yarısında aldığı 11 beraberlikle, ankaragücü'nün 1982/83 sezonunda tam 18 maçtan berabere ayrılarak eline geçirdiği en çok berabere kalma rekorunu kırmaya çok yakın olan takım.
 • kendi stadında yaptığı ilk maça belediye otobüsleriyle taraftar götürülmüş, bedava forma ve top dağıtılmış, gökçek efendinin çok sevdiği oyuncağı.
  (bkz: en basarili belediye baskani melih gokcek)
  neyse ki gençlerbirliği maçı 2-1 almış, ciğerimizin yağını eritmiştir.