• su faturası ödeme bölümümde
    “sosyal yardım almakta olan veya borçlarından dolayı kapalı iken covid-19 salgınında destek amacıyla geçici olarak suları belediyemizce açılmış olan ailelerin faturalarını ödeyebilirsiniz.” detayını çok beğendiğim sitedir.
    fatura ödeme işi suistimale açık geliyor insana, ama burada faturasını ödemeyemediğinden suyu kesilme noktasına gelenler toplanmış.
    sokakta gezip ihtiyaç sahibi arasan bulamazsın.
  • ankara büyükşehir belediyesinin başlattığı dayanışma kampanyasıdır.
    benzeri görülmemiş bir durumda bütçesi eski yönetimlerce borca batmış belediyenin o kadar insana yardım etmesinin mümkün olmadığını gören ve başkanına güvenen insanlar da hemşehrileri ile dayanışma göstermiştir.
    parayı kasaya geçirmeden sistemden insanlara ulaştırmayı mümkün kılmış, akıllarda soru işareti bırakmamıştır.
    şov demişler, güldüm hanımefendiler beyefendiler, sizler de gülün geçin!
  • "ihtiyaç sahipleriyle hayırseverler arasında köprü olmaya devam ediyoruz" sloganıyla abb'nin yürüttüğü kampanya.
    adam yardım yaptım demiyor ki neyin kafasındasınız. yapılan yardım cukkalanacak mı diye tedirgin olunmayan hiç bir stk, kurum yokken yüreklere su serpen bir belediye. elbette aslında bu yardımları belediyenin reklamını yapmadan kendinin yapması gerekir ancak, bir önceki yönetimin belediyeyi tam takır boş bırakmasından dolayı en azından şeffaf bir köprü vazifesi görerek yardım yapmak isteyen ile yardıma muhtaç olanı birleştirmesi bile ülkenin şu anki durumunda muazzam addedilebilecek bir olay.
    bu köprü olma olayını eleştirener, paranın nerelere gitiği belli olan bu kampanyaya kulp takmaya çalışanlar, 15 temmuz gazileri için toplanan milyonlar ile "biz bize yeteriz" kampanyasında toplanann milyonların ne olduğunu da sorsun bi zahmet de samimiyetlerinden şüphe etmeyelim.
  • "salgının sıkıntının ikinci dalgası varsa iyiliğin de ikinci dalgası vardır" diyor mansur başkan.

iyilik yapmak benim işim diyenler için tık.
  • yardıma gereksinim duyan çok fazla insan var. fakat ben özellikle kovid sürecinde işinden ekmeğinden olan bireylere yardım etmek istiyordum. çünkü her gün mesai dönüşü evi arayıp "eve geliyorum eksikler neler? " şeklinde soru soran bir aile babasının, artık:
    - mesaiden değil işkur kuyruğundan dönmesi
    - kendisinin ve ailesinin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma düşmesi
    - küçük çocukları ile manavın bakkalın önünden geçerken hissettiği çaresizliği

kısaca yoksulluğa alışık olmama durumu içimi acıtıyordu. attan inip eşeğe binmekten bahsetmiyorum burada. bir anda değişen kötü koşullara uyum sağlayamamaktan, hiç hazırlıklı olmamaktan, maddi anlamda kendine ve çevresine yetebiliyorken desteğe muhtaç hale gelmekten bahsediyorum.

demek ankara büyükşehir belediye'si de benim gibi düşünmüş ve bu süreçte işinden olan ya da iş yeri kapanan vatandaşlar için ayrı bir yardım başlığı oluşturmuş (bkz: el ver). üstelik toplanan paralar bir kez daha eşkıyalar tarafından ele geçirmesin diye uzun uzun düşünülmüş.

yardım yapacağınız meblağ belirlendikten sonra telefonunuza mesaj geliyor. kişinin iban numarası, adı soyadı gönderiliyor. sonra siz kendi internet bankacılığınız üzerinden ya da bankalardan direkt olarak eft yapıyorsunuz ve belediyeyi bilgilendiriyorsunuz. bu bilgilendirmeyi yapmayı da ihmal etmemenizi öneririm. çünkü kişinin aldığı yardım miktarına göre ihtiyaç listesindeki durumu güncelleniyor.

not: iyi ki seçmişiz bu başkanı. o bir halk adamı, o bir zenginden rızasıyla alıp fakire veren türkiye'nin robin hood'u, o bir ponçik, o bir iki üç dört... ıyyy beyaz :s
  • geçen sene toplanan yaklaşık 39 milyon tl olan yardıma bu sene uzak olan mansur yavaş'ın organize ettiği yardım organizasyonu.

bu yardım ogranizasyonu aracılığıyla, ihtiyacı olan bir kişiye iftar sahur alabiliyor, ihtiyacı olan bir ailenin su faturalarını ödeyebiliyor, yardım kolisi alabiliyor, nakti yardım ve ankara karta bakiye yükleyebiliyorsunuz.

imkanı olanları böyle güzel bir kampanyaya katılmaya davet etmek lazım
  • o kadar güzel bişey ki az önce bi fatura ödedim acayip mutluyum. her yerde paylaşasım var ama paylaşılsa mı iyi paylaşılmasa mı bilmiyorum henüz ..

geçen senelerde olan ramazanda iftar paketi vardı ve tamamlandı yazması o kadar hoşuma gitti ki yani artık limit bitti ama siz verin biz yine alalım demiyor...tamamlansa bile tamamlanmadı demiyor..

güzel günler göreceğiz..
  • arada girip bakıyorum elimden geldiğince, bence çok güzel bi site ama ankara'ya gelen depremzedelerin ihtiyaçları içinde bi buton oluştursak başkanım?
hesabın var mı? giriş yap