şükela:  tümü | bugün
229 entry daha
  • --- spoiler ---

ankara'yi özlemek için ciddi bir şekilde psikolojik sorunlar yaşamak lazım sanırım.

--- spoiler ---

bir yeri özlediği için değil de, başkasının özlemleri üzerine şunu yazmak için ciddi bir şekilde psikolojik sorunlar yaşamak lazım sanırım.

amk yerinde insanlar nereyi özleyeceklerini de size soracaklardı
  • bir şehri sevmek tıpkı sanatsal filmleri sevmek gibi.

hakkında konuşan kişilerin büyük kısmı bir şehri ya da filmi anlayabilecek incelikte değil.
  • görünce içimde bir yerlerde yatan, bastırdığı özlemi farkettiren başlık..
  • özleyen bilir. özleyenlerin içinde ankara deyince bir şeyler sızlar. bahçeli'de yürümek, kuğulu'ya gidip oturmak, 100. yıl'da (odtü) eğlenmek ve hatta kuru ayazında üşümek bile çok anlam ifade eder. hele bir de bunlar sevdiğiniz insanla yaşanmışsa...
  • olgunlardan kitap satılan yerden geçerken hissettiğim aşırı özlem hissi. eski anılarımı özledim yoksa bu şehirde yaşama duygusunu bilmiyorum ama cidden iliklerime kadar bu duyguyu hissettim. tam o sırada keşke eski tanıdık bir yüz karşıdan gelse diye bakındım etrafıma olurda belki bir tesadüfi karşılaşmalar olur diye ama denk gelmedi
  • mevzu çok basit aslında. ankara arkadaşın yoksa çekilmez bir şehir. ankaralı arkadaşına sıkı sıkıya bağlıdır. laçka bir bağlılık da değil bu. içinde güven barındıran inanılmaz bir bağlılık. başın sıkıştığında çağırabileceğin bir arkadaşa bağlılık işte. birinin zamanında dediği gibi : 'istanbulda arkadaşınla karşılaşılır, ankarada buluşulur'.

eğer ki arkadaşınız yoksa ankara sizi çürütür . mahveder. ama dediğim gibi eğer ki varsa, o zaman başka hiçbir şehirde yaşayamazsınız. ankarayı özlemezsiniz , size ankara çok yakışır. bana yakıştığı gibi.
  • 1994-1996 yılları arası sadece 2 yıl kaldım ankara'da. yaş 12 o zamanlar. şimdi millet ankara'yı özlemek deyince gece vakti bir düşüneyim dedim özlediğim bir şey var mı diye.

mavi otobüsler vardı, arkadan mı binerdik yoksa arka taraftan mı para ödenirdi hatırlamıyorum. o otobüsleri özledim. mercedes'ti.

kızılay'da levent müzik evi vardı oraya giderdim. onu da özlemiş olduğumu hissettim.

beşevler vardı güzel ağaçlı bir muhitti. onu da özledim.

gençlik parkı vardı onu özlemişim. yaş 12 olunca ilgi alanları ve özlenen şeyler bu kadar oluyor.
  • özlenilen şehir değil de orada yaşananların anısıdır aslında.
    ister ankara olsun, ister sinop, ister yozgat.
  • şu anda yaşadığım olay. ilk geldiğimde madrid'i ankara'ya çok benzetmiştim, hala da benzetiyorum ama ankara'da yaşadıklarımı yaşayamıyor, hissettiklerimi hissedemiyorum. şehir güzel ama bazı şeyleri eksik. içinde yaşanmış, 25 seneye yayılmış anılar gibi.
  • ankara çareler şehridir. kolay derman bulursunuz yaralarınıza. çünkü en iyi ilaç insanıdır. ankara'yı özleyenler genelde iyileştiremedikleri dertlerinin dermanını özlerler.
31 entry daha