• neden aramanın tamamen gereksiz oldugu çıkmazlardan biri...aşk tanım olarak hakedilmemiş bir armagandır,ankarayı sevmek icin hicbir somut sebep bulunmaması da bu baglamda ankarayı sevmeye taş gibi sebep teşkil eder.

ayrıca sevgi anlaşmak degildir nedensiz de sevilir denebilir.
  • "nesini seviyorsun su ruhsuz sehrin?" sorusuna cevap arama telasesi icinde, aslında, cunku burda dogdum, buyudum, cunku en yakın arkadaslarım, ailem burda, cunku her kosesinde bir anım var, cunku cok duzenli bir sehir* gibi basit yanıtların otesine, bir turlu adının konulamadıgını, dile getirilemedigini, senin gordugunu baskalarının da anlamasını saglamak icin hicbir seyin yapılamadıgını farkedip seviyorum iste var mı diyecegin diye kestirip atmak.. kendinin bile bilmedigin nedenlerden oturu sevdigin bu sehri, hissedilenleri anlamlandırma zorunlugundan sıyrılıp sevmeye devam etmek..
  • ankarada tanışılan harika insanlar ve onların arkadaşlığı.
  • 90 larin basinda hayri'den kopya kaset alabilmek icin siraya girmek,
    meclis parkinda sarak icip kizilaya guzellesmis kafayla yurumek,
    adnan otukende her daim basket oynamak,
    7. cadde de sime gidip sondurma yemek,
    bahceliden kizilaya 15 dakka da yurumek,
    atakuleden kizilaya paten kayarak inmek ve ezilmemek...
    kuguludaki kugulara saraba batirilmis ekmek verip kugulari serhos etmek...
    meclis polisine kafalar guzelken sarap ikram etmek...
    "barock" cafe nin dandik studyosunda davul calmak...
    (istanbulluyum)
  • (bkz: aksoley)
  • başkent olması.*
  • yurumek.. sonra kısları, yurudugun yolları gozun kapalıyken yurudugunu hayal edip, yurumeyi ozlemek.. aksamın bir koru eve donerken, arabaları kenara cekmis gobek atan insanlar gorup sasırmak.. usumek; usumekten nefret etmek ama usuyorum diye birilerine naz yapmak..
    bunların hepsini, cok daha fazlasını, ayrı ayrı sevmek.. hepsini sevdigin icin de, ankarayı sevmek..
  • (bkz: manhattan)
  • (bkz: #1845900)
hesabın var mı? giriş yap