şükela:  tümü | bugün
  • şu anda 400tl'ye varan bir fiyatlandırma ile satışta oluşuna karşın 11 kasım tarihinde gerçekleşen indirimlerde bir alışveriş sitesi üzerinde 200tl fiyatla satışa sunulmuş olan bluetooth kulaklıktır.

kendi fiyat aralığından beklenilmeyecek derecede başarılı bir malzeme ve işçilik kalitesini haizdir. hakeza şu anda listelenmekte olduğu fiyat aralığındaki rakipleri (sony, jbl, plantronics) tel tel dökülmektedirler. hemen hepsi pazar malı bidon plastiğinden mamül, saç bandı minderi gibi konfor unsurları barındırmayan ve kulağı sarmaktan ziyade kulağın üstüne konuşlanan minderleri haiz, ses kalitesi konusunda bass unsuruna abanıp onu da beceremeyip mid ve tizleri de katledecek denli zayıf (destekledikleri bluetooth sıkıştırma kodekleri konusunda da güncel çözümleri desteklemeyen), bluetooth aktarımında eşgüdüm/senkron konusunda özellikle görsel medyayla birlikte kullanımda sınıfta kalan ürünler olduğunu belirtmek gerekir.

işbu başlıkta bahsi geçen güzellik ise bir defa değil kendi sınıfında, 2017 çıkışlı ve hala öeh raddede pahalıya satılan sennheiser hd 4.40'dan fersah fersah başarılı bir bas, mid ve tiz çözümlemesine sahip oluşu, ayrıca bass up adlı ilave/opsiyonel bass özelliğiyle mid ve tizlerden çok azıcık çalsa da kulaklara pompa yapan gümbür gümbür bir hale dönüşümüyle ayrışmakta. kendi fiyat aralığında (şu anda listelendiği fiyat olan 400tl'yi kastediyorum) ses kalitesinde böyle başarımı olan bir başka ürün zaten yok. ne sony ne jbl'in o fiyat aralığındaki ürünleri yanına yöresine dahi yanaşamazlar. (kaldı ki hi-res audio sertifikası almaya hak kazanan yegane kulaklık bu sınıflandırmadaki)

ürünün bluetooh bağlantısı da fevkalade başarılı, zira her ne kadar piyasadaki güncel çoğu cihaz android cihazlarla bağlantı kurduklarında eskiden olduğu gibi görüntü ve ses senkronizasyonu problemi yaşatmıyor olsalar da iş windows 10 tarafına döndüğü zaman 1 tekliğe (1000tl) civarına satılan pek çok bluetooth kulaklığın dahi sınıfta kaldığı bir gerçek. ancak bu ufacık tefecik içi dolu turşucuk burada da rüştünü ispatlamakta ve windows 10 ile kurulan bluetooth bağlantıda hiçbir görüntü ve ses senkronizasyonu sorunu yani gecikme problemi yaşatmamakta.

bunun yanı sıra 5 dakikalık şarj ile 5 saat kullanım, tam şarj ile 60 saat pil ömrü, pil bitince aux kablo vasıtasıyla 3.5mm ses çıkışına bağlayıp kullanmaya devam etme gibi sürüyle özelliği daha mevcut. fakat bana kalırsa yukarıda bahsi geçenler çok daha önemliler.

edit: çeşitli mecralarda ürünü kullanmadığı/kısacık dahi olsa tecrübe etmediği halde boklayan meşrebi ziyadesiyle belli tipler kablolu kullanımın daha iyi ses kalitesi sağladığını iddia ederek (ki gerçekte tam aksi) nasıl mahluklar olduklarını ziyadesiyle ortaya koymaktalar.
  • hepsi burada efsane cuma indirimi sebebiyle tekrar 200 liradan satışa sunulmuş kulakliktir.
    gecen indirimde fiyattan emin olamayıp " zaten normalde de 200 dür bu yeaa" deyip almadığım, sonrasinda 400e çıkınca üzüldüğüm, incelemeleri okuyunca olumlu yorumlar sonrasında tekrar üzüldüğüm kulakliktir aynı zamanda. ama bu indirimde bir sipariş geçtim. iyi çıkarsa şu anda kullandığım powerbeats 3 u satacağım :)
  • arkadaşımın ve internetteki yorumlara güvenerek az önce kara cuma indirimiyle 199liraya aldığım kulaklık. yazılanlara göre tam bir fiyat/performans ürünü. umarım yazdıkları gibidir.

ürün gelince ilk izlenimlerimi paylaşırım.
  • almayı düşündüğüm kulaklık iş yapar mo bilgisi olan kullanan yeşil lütfen .
  • jbl t450bt den bass konusunda iyi midir?mesafe ve ses gecikmesinde sıkıntı var mıdır?bilen varsa yeşillendirirse sevinirim..
  • donanım haber de övgüler dizmişler, kz zsn m vardı, pro sunu ve yedek kablo filan da alacağım derken bundan aldım, kablosuz böyle birşey de lazım oluyordu, pro yu yine alacağım ama bunu da almış olduk, hp odessy sırt çantasıyla bu epey indirim görmüşl durum da hepsiburada.com da, sevkiyat acelem olmadığı için ve diğerlerine göre en dip fiyat hb de olduğu için tercih ettim.

elime geçince, teslimat sürecini ve ürünü yazarım, şimdilik 27 kasım kargo, 5 aralık teslimat gözüküyor.

ek1
    geldi, 28 kasım da.
    benzer bir kulaklık kullanmadığım için kıyaslama çok yapamıyorum ama beni epey memnun etti, 400...500 liralar piyasa ortalamasında performanslı kabul ediliyorsa, ben gidip 1000 liraya kulaklık almayacağım için 200 liraya bu alete sahip olmak sanırım çok güzel oldu.
    ultra bas açıkken 30saat, kapalıyken 40 saat aralıksız çalışma yazıyor kitapcığında, beklemelerle hiç kapanmadan 60 saat açık bekleyebiliyor sanırım, deneyimlerime göre tekrar yazarım buraya.

ek2
    extra bass özelliğiyle beraber gerçekten çok sağlam bass veriyor, ben zannetmiyorum 500 lira civarına böyle ses verebilen cihaz olsun, tüm olumlu yorumlarda doğruymuş, gerçekten hakkını veriyor 200 lira nın, 500 e illa ki muadili vardır ama şuan için ben çok memnun kaldım, pupg huawei mate 20 lite ta oynarken ses gecikmesi oluyor, pc de gecikme yok denilecek kadar az.
    200 lira ya harika.

ek3
    cs-go ve pupg yi laptop umda gecikmesiz olarak dinliyorum, gerçekten şaşkınım, eğer benzer bir indirime girerse, yedek alıp atacağım kenarı.
    aletin pili bitmiyor!
    fenaaaaaaaaaaaaa!
  • kulaklık konusuyla ilgilenmem ama anketin birden fazla ürünümü kullandım. ürünleri anlamsız derecede kaliteli ve ucuz. bildiğim kadarıyla amerika pazarında güçlü bir yeri var. ama bizim pazarda o seviyede olmadığı için ucuz olabilir.
  • en son hb üzerinden bir şemsiye alıp herkeste görmüştüm inşallah bu kulaklıkta aynı durumu yaşamam :)) daha önce anker sounbuds almıştım amazon.de'den o zamanın parasıyla 50tl'ye falan gelmişti 3 sene dayandı bakalım bu nasıl olacak ama yorumlar genel olarak olumlu.
  • benim de indirimden aldığım ürün. daha yeni elime ulaştı ancak ilk izlenimimden şunları söyleyebilirim ki kulaklık kafada gayet rahat duruyor , büyük kulaklı biri olarak kulağımı güzel kavradı dışarıdan.pedler gayet yumusak. bluetooth mesafesi çok geniş değil ancak salonun bir ucundan bir ucuna sıkıntısız çekiyor fazlasında ise kopukluk oluyor. 3-4 metre uzaktan video izlerken farkedilecek bir gecikme olmuyor ancak daha uzaktan video izlerseniz gecikme olabilir gibi duruyor. müzik kalitesin aşırı iyi değil ama fiyatına göre tatminkar diyebilirim. bir süre kullandıktan sonra entryi güncellerim
    edit: kulaklık yüksek seslerde tizleri kaybediyor, bluetooth da dışarda kopukluklar oluyor ara ara. beklentiniz düşük ise 200 tl ye değer ama fazlasına değmez
  • ürün elime ulaştı, diyeceğim şey: abartmayın.