şükela:  tümü | bugün
  • ankara kulislerinin hızlı adamı yeniçağ yazarı ahmet takan beyefendi'nin akp genel merkezini sarsan bomba iddiası.

beyefendi söyle yazmış:

“anketlerde akp’nin oyu yüzde 38’in üstüne çıkmıyor. aşağıya doğru gidiş var. bu iniş devam edecek, 2019 yılında daha aşağılara inecek. tabela partisi mhp’yi yüzde 38’in üzerine koyduğunuz zaman bir şey değişmeyecek.”

(bkz: ay hadi inşallah)
  • doğru... akp seçmeninde büyük erime var ve kopuş devam ediyor, tüm gelecek göstergeleri de 2018 de büyük bir ekonomik krizin tr'yi vuracağını söylüyor, ki zaten şuanda bile adam aldığı asgari ücretin 3 katını alsa yoksulluk sınırının üstüne ancak çıkabiliyor yani ülkem vahim bir durumda. fakat en vahim sıkıntıntı şurada aslında , 2.5 milyon mühürsüz pusulanın, devam etmekte olan seçimler esnasında geçerli sayıldığı bir ülkede, demokrasi sadece bir tiyatrotur işte sıkıntı burada... seçimlerin sadece bir prosedür haline geldiği bir ülkenin seçimlerle kurtulabileceğine inanan var mı hala? bugün sahte pusulaları kabul ediyoruz diyen yarın seçimleri tanımıyorum da der, özet: tr'nin başı belada.

https://www.youtube.com/watch?v=ewq83_h4_dm

not: (bkz: iyi parti)
  • ahmet takan'ın gazetecilik hayatı boyunca tek bir kulis bilgisinin bile doğru çıkmadığı gerçeği ile birlikte değerlendirilmesi gereken durum. adamın ankara'da siyasetin içinden tanıdıklarının olduğundan bile şüpheliyim ben.
  • oysa sayın cumhurbaşkanımız konuşmalarını günde 2 ye çıkardı
    ev ziyaretlerini de başlattı halbuki..
    ama duur bir
    muhtarları toplasın görürsünüz% 60 ı...
  • açıkçası zannetmiyorum, çünkü akpnin seçmen kitlesinin büyük bir kısmı realiteden uzak yaşıyorlar. propaganda kanaları izliyor, yandaş gazateleri okuyorlar. onlara sorsak şu an ülke güllük gülistanlık olduğu gibi eleştiren herkes de vatan haini.

cebinde 40 50 lirası olmayan adam hunharca 40 50 milyon euroluk vurgunu savunuyor. ya bunu bir problem olarak görmüyor, yiyorsa yiyor biraz da bizim adamımız yesin mantığıyla bakıyor ya da buna bir şekilde inanmıyor/inanmak ideolojik olarak işine gelmiyor.

ben türkiye'de halkın malum kesiminin hiçbir şekilde bilinçleneceğini veya hak, hukuk, adalet gibi kavramlar üzerine kafa patlatacağını düşünmüyorum.

not: (bkz: iyi parti)

edit: imla
  • ahmet takan kardeşimiz iyi güzel yazıyor da, ben daha kendisinin yazdığı doğru çıkan bir kulis bilgisi görmedim.
  • eğer bunu söyleyen adam iyi parti %5 alacak deseydi, ekşisözlükte “o kadar gümbür gümbür geliyor ki aktroller korkudan yalan söylüyor” tarzı yorumlar yapılacaktı. zamanında hayır %60-65 çıkan anketlere alkış tutup evet’in %55 üstü olduğu anketlere “provokatif yandaş oçlar” diyorlardı. ekşi sözlük hiçbir zaman anketlere güvenmemeyi öğrenemeyecek gibi.
  • iyi bakın %48 olmasın o.

her zaman böyle oluyor sonra adamlar yine iktidar yine iktidar. bunlara kalsa akp çoktan iktidardan düşmüştü, referandumdan %55 ile hayır çıkmıştı.

hayal kırıklığına uğramamanın en etkili yolu ümitlenmemektir.
  • azalarak bitmesini dilediğim oran .
    hala mı oy verecek olan var.
    cahil misiniz, sağır ve kör mü, yoksa hain mi?
  • yav benim en çok merak ettiğim şey akp mhp evliliği sonucunda ret edilen kürt oyları olacak. tayyip kürtler benim kardeşimdir megri megri derken, bahçeli hoşt ulan demesi kürt oylarını nasıl etkiler bilmiyorum.

mhp ve akp evliliğinden kazanan muhalif kesim olacak gibi.

düşüş normaldir amma velakin bir yerde tıkanır o oyu alır. esas olan %50+1 almaktır.