• kayahan 'ın kayahan olduğu zamanların, en sevdiğim kayahan şarkılarından. dandik sözler üzerine kendini tekrar eden ritmin müzik diye dinlenmediği zamanlarda dinlenilen. beni sevmiyorsun diye bela okumanın, terk edildiğinde kuyruk acısıyla laf sokmanın şarkı sözü olarak akla bile gelmediği zamanlardı heralde ki adam :
    günlerim sana kilitlenmiş
    geceler sana düğümlenmiş
    ecelim sana mühürlenmiş
    çıkamam senin menzilinden
    demiş.
  • kayahan versiyonundaki introda ninno - ayininnoo sözlerine yer verilmezse bütün özelliğini yitirecek bir şarkıdır.
  • kayahanın sevdiğimiz eski şarkılarından biri. söyle ki:

bir daha
    bir daha gelmek olsa dünyaya
    düşünmeden düşerdim yine yollarına

bir daha
    düşünmeden atılırım kollarına

çıkamam menzilinden
    tutsağım esirim ben
    anla halimden

geceler sana düğümlenmiş
    bu canım sana mühürlenmiş

geceler sana düğümlenmiş
    ecelim sana mühürlenmiş

çıkamam menzilinden
    tutsağım esirim ben
    anla halimden
  • kayahan'ın ''çıkammmamm menzilinden'' şeklinde söylemesi ekstra güzellik katar şarkıya.
  • demet sağıroğlu'nun vokalinin fark yarattığı, müziğinin sardığı, 1995 tarihli benim penceremden albümünden, zaten melankolisi ile bilinen kayahan'ın en melankolik şarkılarından birisi. ninno, haayyay gibi hafif naralar şarkı içinde dikkat çeker. kayahan'ın düştüğü derin aşkın counterstrike ve keskin nişancı tabirleriyle anlatımı gibidir (esaret, tutsaklık, kilitlenme, menzil). albümde bu şarkının ardından allah'ım neydi günahım şarkısı gelmekte olup, ilginç bir combo oluşturmaktadır.
  • 1994 çıkışlı benim penceremden albümünde bulunan güzel bir kayahan şarkısıdır.
  • bazi sarkilar var. deli gibi, manyak gibi sevmeyen o sarkiyi yazamaz. deli gibi manyak gibi sevmenin ne oldugunu bilmeyen de o sarkinin bu delilikle yazildigini anlayamaz, guzel sarkiymis der gecer. bu sarki onlardan biri. ve kayahan’in boyle epey sarkisi var.
  • sibel can'ın seslendirdiği şarkının sözleri;

yine ağlıyorum bitmeyen hasretinden
    seni seviyorum anla halimden
    yine ağlıyorum maziyi düşünürken
    dertle yaşıyorum senin yüzünden

anla halimden seviyorum seni
    unutamam gözlerini
    unutamam sözlerini
    unutamam seni
    anla halimden

yine ağlıyorum resmine bakıyorken
    çıkıp gel diyorum anla halimden
    yine ağlıyorum her şeye kahrederken
    inan gülmüyorum senin yüzünden
  • yıllar yılı "kayahan'ı da çok sevmem" diyen bana loop'ta dinleten şarkı.

bir daha
    düşünmeden atılırım kollarına...
  • kayahan oldukten sonra herkes gidip evine bir playlist yapmistir. bu sarki o listenin en iyilerinden biridir.
hesabın var mı? giriş yap