1130 entry daha
  • mesajlaşma yahut yüzyüze konuşma esnasında
    • bişey dicem,
    • bişey sorabilir miyim
    tarzı cümlelere anlam veremiyorum. deme desem susacak mısın? yahut sorma deme ihtimalim mi var? böyle gereksiz cümleleri niçin kurarsınız?
  • yıllardır kafama takılan bir şey. iş yerinde samimiyetten dolayı ismimle ya da canım tatlım vs gibi kelimelerle seslendigimiz iş arkadaşlarımın bir anda hocam demeye dönmesi. şimdi samimiydik. ne oldu ki!! anlam veremiyorum cidden.
  • kibar olmamak.

kibar olduğunuzda sülalenize tatsız olaylar yaşatılmayacak neden kabasınız ki?

teşekkür etmek, bir günaydın demek, bir kolay gelsin demek niye bu kadar zul geliyor asla anlam veremiyorum.
  • fanatizm
  • ulaşamadığı şeylerin delisi ulaştığı şeylerin nankörü olunması.
  • iftara yetişmek için hayvan gibi araba sürmek. bir beş dakika geç aç orucunu gerizekalı esteban. ölür müsün?
  • çok fazla madde var. ama spesifik olarak belli başlı birkaç tane yazacağım.

- özel hayatını sürekli didikleyen insanlar, var sende bir haller bu ara, yüzünde güller açıyor diyerek yüzüne gülüp arkandan dedikodunun yapmaları

- mesaja çok geç geri dönüş yapılması, hiç cevap vermese daha makbul. ya da açık sözlülükle konuşmak istemediğini belirtmesi daha gururlu ve şık hareket

- cin olmadan adam çarpmaya çalışılması, kişinin seni aptal yerine koyduğunu zannederken kendini zeki sanması.
  • en çok dikkatimi çeken ve sürekli sorguladığım şeydir insanların mal,mülk.araba zart zurt her türlü maddi kazanımlara olan zaafı.
    ihtiyaçtan fazlasını diyorum çok zengin oldun her şeyin var ama yetmiyor hep daha daha deyip istiyorsun.
    dünya malı dünyada kalır, kefenin cebi yok.
    dünyada kazandığınız her şey siz ölünce dünyada kalacak.
    açgözlü olmaya da gerek yok diye düşünüyorum.
  • yukarıda bir öğretmen arkadaş yazmış da ona cevaben.

bir anda hocam'a dönülmesindeki sebep aslında samimiyetin dozunu fazla kaçırdığını anlayan karşı tarafın geriye dönmeye çalışma çabasıdır. :) kişi sınır koyması gerektiğini fark etmiştir. rahat bırakmanızda fayda vardır. yaptığım bir şey, pişman değilim.
  • dürüst olmamak ,
    dürüst olmayan insanlar içlerinde ne düşünüyorlar , ne amaçlıyorlar , kimi kandırıyorlar, kendileri yalanlar söylerken diğer insanlara nasıl güveniyorlar , böyle anlamadığım şeyler var .
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap