şükela:  tümü | bugün
  • soylenen sey duyulmadiginda da kullanilir.
  • (bkz: biz anlamadik)
  • gizliden sen anlatamadın suçlaması içeren ama direk kınamayan empatik cümle.
  • erkin korayın arada kalmış,gözden kaçmış,"ben sevmem" derken nasıl sevgi partikulüne dönüştüğüne şaşırdığı şarkısı.
  • -fikir edinilse de tam olarak anlayamadığınız bir konuda- "anladım" demekten çok daha zekice bir söz...
  • soylenen, okunan, gosterilen vs. seylerin, eylemin muhattabı* tarafından algılanıp , icsellestirilmesi* surecinde, ki biz buna anlam verilmesi* de diyebiliriz, bi yerlerde takilarak icsellestirilme eyleminin, beklenen sonuclari dogurmamasi durumunun 1.tekil sahis tarafindan ifade edilmis hali.
  • diyen insana zarar değil zaman verilmesi gereken söz. netekim muhakkak yeteri kadar düşündükten sonra anlayacaktır! anlamazsa zamanı bırakıp zarar verebilirsiniz.
  • zaman zaman kişilerin sizden beklemedikleri bir cevabı verdiğiniz zaman verdikleri cevap... misal...

soulfly - huzursuzcuğum domalır mısın seni sikmek istiyorum da ?
    huzursuz - hayır
    soulfly - anlamadım ?

evet bu tip durumlarda verilecek çok güzel bir cevap var, aslen amerikalıların olup türkçeyede çok güzel oturmaktadır... misal...

soulfly - huzursuzcuğum domalır mısın seni sikmek istiyorum da ?
    huzursuz - hayır
    soulfly - anlamadım ?
    "aha cevap burada geliyor"
    huzursuz - hayır'ın başını mı sonunu mu anlamadın ?

karşıdaki insan direk mavi ekran verir susar...