şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hayatıyla ilgili her gün önemli kararlar alan ama bu kararları uygulamayı hep yarına bırakan kişidir bu ezik.kime göre eziktir bilmem tabi.
  • (bkz: düz adam)
  • ister istemez akla placebo nun slave to the wage ini getiren kişidir;its a maze for rats to try,its a race for rats to die...run away diye devam eder ayrıca.
  • emzikten bir farkı olmayan bir ezik ise bu, bir süre sonra, diken olmuştur, görebilen için. bak yine umutlandım.

senin hiç anlamsız bir hayatın oldu mu? tabi yaa.
  • anlamlı bir hayatın gereksizliğinin farkına varmış kişidir. anlam dediğin başkalarına gözüken imajdan başka bir şey değildir çünkü. ezik tabirine bile tepkisiz kalır bu nedenle. hem ezik dediğin nedir ki zaten anlamsız olan bir hayatın içinde? hayatına anlam katma peşinde koşmayan fakat pes de etmeyen bir kişidir o. sadece kendisi için yaşar aslında. başkalarının önemi yoktur. bu nedenledir kendi kendini motive etme çabası. yoksa pekala kendisinden daha ezik birini bulup egosunu tatmin etmeyi de bilebilir ezikliğin vermiş olduğu sinirle. kendisine ezik denmesine izin verir, hatta hayatının anlamsız olduğunu bile kabullenebilir fakat başkasını da asla kendisinden üstün görmez. kimsenin hayatı da anlamlı değildir onun için. daha doğrusu her canlının hayatı aynıdır. birini diğerinden farklı kılan bir neden yoktur.
    anlamsız bir hayatı ısrarla yaşayan ezik tam bir bireydir de kimse farkında değildir bunun. yalnızlığa nefretle yaklaşmaz. kendisini güçlendirdiğini de düşünerek gaza da getirmez asla. çünkü yalnızlığın ne demek olduğunun gerçekten farkındadır o ve bir insanı güçlü yapanın ne olduğunun da.
    başkalarını ezerek güçlü gözükmek yerine, kendini harcayarak ezik kalmayı kabullenendir o. hiçbir sıfatı tamamen sahiplenmeyen fakat arada sırada o sıfatlara bürünendir.
  • hayata anlam yuklemek pek tehlikeli bir ugrastir. sadece ucu degil her bir yani boklu bir degnektir. hayatini, hatta dahasi baskalarinin hayatini bir anlam skalasina oturtmaya kalkmak, terazide gordugu anlam gramajina gore yok gitmiyor bu hayat bir yere demek anaforun tam da ortasinda bulunmaya benzer. cunku, hayatin anlami bir kavram olarak sadece subjektif degil ayni zamanda tamamen ici bos bir kavramdir. senin hayatinin bir anlami yok haci, sen soyle iki bardak soguk suyla gargarasini yap hayatinin dedin mi adama sorarlar senin anlam terazindeki su gramlari bir gosteriver bana da cirpinip durmam neden az gram cekti senin terazinde diye.

eger bu serzenise eee hayat zaten tamamen anlamsiz diye cevap verecek olursa tartici, o zaman bizzat tartinin terazinin herhangi kefesine koyacak bir seyi olmadigini da itiraf etmis olur. yok eger, cesarti yerinde ise ve "senin hayatin anlamsiz cunku ...." diye baslayabilen bir cumle kurabiliyorsa terazideki gramlar kilolar nedir bir soylese yeridir. cunku eger bizzat hayatta olmak, oyle ya da boyle kucuk keyifler alabiliyor olmak, molekuler lotoda altiyi tutturup can ve bilinc sahibi olmanin keyfini surebiliyor olmak anlamsiz ise her sey anlamsizdir. yok eger bizzat hayatin anlamini itiraf edeceksek o zaman at tartiyi bir kenara.
  • düşünürsün. hayatı düşünürsün. neden ben farklıyım? neden anlamsız bir hayatı ısrarla yaşayan ezik değilim? fark yaratmaksa cevap, herkes fark yaratır. herkes farklıdır. doğru şeylerin peşinde koşmaksa, kim söyleyebilir ki doğru olanı yanlış olanı? hayatımın anlamı bu diyebilmekse, işte o anlam kadar basittir, yaşanmasına da gerek yoktur o hayatın. yeni heyecanlar, yeni coşkular yaratmaksa, o zaman zaten bitirmeye cesaret edebilmek olmalı hayatı, ki bu zaten onu anlamsız kılar. sevişmekse, sinekler de sevişiyor, konuşmaksa, konuşa konuşa neden anlaşamıyoruz, düşünmekse, düşüne düşüne uzaya çıktık hala birbirimizi kesiyoruz ulan üç tane götü boklu söylev yüzünden.

hayatı daha bir defa bile yaşamamış zibidiler olarak hayat hakkında çıkarımlar yapmaya çalışmak da baya enteresan bir girişim bu arada. takdir ettim.
  • ''ben hayata değil, ölüme inandım.''hayat yok ama ölüm var!'' dedim kendi kendime.ve boşalmanın seks ne kadar uzun sürerse o kadar zevkli olduğunu düşünerek, hayat ne kadar uzun sürerse ölümün de o kadar muhteşem olacağına inandım.ve elimdem geldiğince hayatla sevişmemi uzatmaya çalışıyorum.tek kurtuluşum bu''
    (bkz: kinyas ve kayra)
  • anlamsız bir hayatı ısrarla yasayan ezik olmayan bir insandan ne farkı olduğunu merak ettiğim insandır.

başka bir bakış açısından bakıp bir kaç soru sormak gerekirse:
    - anlamsız bir hayatı yasayan bütün insanlar ezik midir?
    - bu hayat onlara dayatılıyor mudur?

bu soruların cevaplarını hep öğrenmek istemisimdir. *