şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türk motosiklet lastiği firması. capra diye modelleri dünyada tutmaya başlamış. kanada, g. afrika, yunanistan, fransa, italya, belçika, ispanya, hollanda, almanya pazarlarında varlarmış. büyük markalarla da fason işbirliği, yani büyük markalara üretimleri de oluyormuş.

  (bkz: michelin pilot road 4 trail)
 • honda spacy modeli için ürettiği arazi lastiğinin, çok kolay patlaması nedeniyle alınmaması gerektiğini tecrübe ettiğim yerli lastik üreticisi.
 • anadolu lastik a.ş.'nin kısaltmasıdır.

  http://www.anlas.com/ adresinde ikamet eder, dünyanın en çok saygı duyulan motosiklet kış lastiklerini üretir.

  ciddi anlamda milli gururumuzdur.
 • lastikleri tam bir fiyat/performans canavarıdır.
 • tournee modelini aldım harika bir lastik, motor kullanıcısı olarak michelin kullandım yıllarca ama boşa fazla para vermişim.

  bu lastikler yazın harikaydı, hep aklımda yağıştaki performansı vardı, iki aydır her yağışta kullandım bir kere bile beni üzmedi, güvensiz hissettirmedi, kesinlikle bilinçsizce ille de yerli marka kafası yoktur bende, sonuçta adam gibi olan fiyatı ve performansı iyi olan her şeyi desteklerim ve anlas da bunu hak ediyor, kesinlikle ahmakça paraları başka markalara vermeyin!

  eğer ki yollarda yarış yapacak kadar kafayı sıyırmadıysanız bu lastikler tam bir kullanıcı dostu. cebinize de güzel bir miktar para kalıyor.
 • bu lastikler hakkında bu kadar az yorum olması soru işareti? fiyatı uygun. " ama "dedirtti? kullananlar bir yeşillendirse. yerli malı yurdun malı tabi, boş yere city grip almıyalım.
 • scooter lastiklerinde standartları belirleyen michelin city grip'ten farkı olmayan lastikler üreten yerli markamız. bknz anlas tournee

  motorum 18,000 kilometreye dayanınca ağır bakımla beraber lastiği de aradan çıkartayım diye araştırırken rastladım, şans ya fiyat sormaya gittiğim lastikçide satış temsilcisi varmış. orada sohbet muhabbet arasında tanıtım yaptı arkadaş ben de önceden duyduğum olumlu yorumlara da güvenerek aldım. hemen peşine toplam 2,000 kilometrelik bir istanbul gezim oldu. lastiği hem şehir içi hem şehir dışı, yüksek hızlarda, düşük hızlarda, kuru zeminde, ıslak zeminde yani neredeyse her türlü koşulda deneme fırsatım oldu.

  xmax 250'nin üstünde gelen michelin city grip ile karşılaştırma yaparsam eğer;

  +++artıları+++
  + bozuk yolda giderken daha az titreşim/sarsıntı. bozuklukları daha az yansıtıyor
  + kuru zeminde daha iyi tutunma, özellikle ızmir'in ayna asfaltında bu kullanıcıya güven veriyor
  + sanırım iç yapısı sebebiyle motorun yan olduğu durumlarda yani dönerken lastiğin üzerinde yığılma yapıp çizgisini bozmaması. virajlarda city grip'e göre daha stabil
  + city grip'e göre daha hızlı ısınıyor
  + yerli malı olması ve uygun fiyatlı olması. buraya ek açıklama yapmak gerek, bu lastik çok değil 1-2 sene önce 300 küsür liralara set halinde alınabiliyorken şuan 430-470 lira civarında bulunabiliyor. anladığım kadarıyla bunun sebebi hem ithal malzeme ve euro hem de markanın piyasada tutundukça düşük fiyat politikasından yavaş yavaş vazgeçmesi.

  ---eksileri---
  - ıslak zeminde hala bir city grip değil ama aralarında dağlar da yok.
  - özellikle ıstanbul'un şeritlerinde ve izmir'de tramvay raylarında veya çıplak demir yüzeylerde city grip kaymazken anlas tournee arka tekeri biraz bırakıyor. ilk anda korkutuyor fakat alışınca dert etmemeye başlıyorsunuz. yağmurda, yatmış halde bile şerit değiştirirken bir sıkıntı yaratmadı. yinede hiç bırakmasa daha iyi.

  ben anlas tournee'yi xmax 250 için ön-arka set olarak 470 liraya montaj dahil aldım, city grip ise montaj dahil 580'e geliyordu. fiyat bu civarda kalıp hamurunu geliştirmeye devam ederlerse hem paranın yerli markalara gitmesi için hem de kaliteli bir lastik ile motosiklet kullanma zevki için almaya devam ederim fakat piyasada tutundukça arsızlaşıp kendini piyasada kanıtlamış lastikle bir tutup yurt dışındaki fabrikalardan taşıma maliyeti, stok maliyeti, aracılar vs derken x liraya gelen fiyatla benzer fiyatlar çekerlerse dönüp de bir daha bakmam.

  toparlamak gerekirse yerli bir lastiğe şans vermek isteyen, lastik değişimini daha uygun fiyata halletmek isteyen, virajlarda ve kuru zeminde daha iyi bir performans isteyenler deneyebilir fakat benim yaşadığım yer çok yağmurlu, yaz kış yağmur durmaz diyorsanız city grip daha iyi bir tercih.
 • motoruma çekine çekine aldığım ama genel olarak fiyat/performans memnun olduğum lastik markasıdır. 2 katı fiyatta olan bir michelin pilot street değil ama benim gibi hız meraklısı olmayanlar için yeterli hatta fazla bile.
 • motor üzerinde metzeler, michelin olmazsa gaz açmam takıntılı bünyeme dolar, euro uçarken bir de ekonomik bi'şeyler deneyim fantezimi gayet de memnuniyete dönüştüren yerli malı. üzerinde kendini güvende hissediyorsun, önemli olan da bu..aşınma süresini ise izleyerek göreceğiz.
 • tam bir f/p ürünü lastiktir efendim. piaggio x10 model scooterımda yaklaşık 5000 km dir , 3 mevsimdir sorunsuz bir şekilde kullanıyorum . şiddetle tavsiye ederim .