şükela:  tümü | bugün soru sor
  • özellikle içinde bulunduğumuz zaman diliminde insanları yalnızlaştıran eylemlerden birtanesi. emin olun sizi de anlayacak birileri vardır, vazgeçmeyin.
  • ev hayvanın öldüğünde yaşadığın acıyı hayvan beslemeyen arkadaşlarına anlatamamak bu durumlara en iyi örneklerden biridir. hasta olduğunu öğrendiğinde yaşadığın acı ve vicdan azabını, onun için verdiğin savaş sonrası bir gece vakti arka bahçene göz yaşları içinde gömdüğün dostun için tuttuğun yası kimselere anlatmamaktır. işyerinden izin alırken "iyi hissetmiyorum " diye yalan söylemek, evin içinde onun yokluğunu iliklerine kadar hissetmek, bir daha asla bu kadar sevmeyeceğini ve sevilemeyeceğini düşünmek.. ama maskeni takıp hiçbirşey olmamış gibi hayatına devam etmek. kimseye birşey anlatmamak.
  • --- spoiler ---

' bunca yıl herkesten kaçtın
    en sonunda buldum sandın
    ansızın içini açtın
    yapma dedim yaptın gönül '

özkan samioğlu
    --- spoiler ---

gönül

edit: imla
  • katılmıyorum ya. anlamayacak insana susuyor insan. anlayacak insanla saatlerce konuşabiliyor.
    dilerim herkesin en az bir anlayanı olması dileğiyle.
  • üstünde çok düşünmemeye çalışıyorum yalnız hayat hep karşıma yeniden getiriyor bu varoluşun üstüme çöken acımasız lanetini.
    düşündüğüm anda aslında düşünüp düşünmediğimi ya da düşündüğümü yalnız bir filmin repliğini oynayan bir oyuncudan farksız olup olmuyacağımı bilemiyorum.
    hissediyorum buna hissetmek mi denir?
    çaresizlik, hareketsizlik ve bunun gibi iç karartıcı bir çok şey,hepsini hissediyorum...
    ruhum, benliğim ya da adını nasıl koyarsanız koyun tözümün benden gitgite koptuğunu, bu belirsizlik girdabı içinde tamamen ayrıştığımı fark edebiliyorum. ancak hiç bir şey yapamadığımı da öyle keza ...
  • yalnızlaştırır. anlatırsın birilerine ama anlamış gibi yapar oysa bi halt anladığı yoktur. defalarca denedim, hep hüsran. bıraktım çabalamayı, mutluyum
  • ondan da acısı, senin en değer verdiğin bir şeyi anlatırken karşıdakinin "hıı" diye cevaplamasıdır
  • her şeyi buna bağlamayın ya diyen olacaktır fakat işin temeline bakarsak devletin yetiştirmek istediği halk tipi de işte budur.

sorgulamayan ve bildiğini de kendine saklayan sadece üreyen ve kendine oy veren boş kitle.

oysaki "anlamayan" yoktur "anlatamayan" vardır.

anlatmamak boşvermek tabiri caizse "herkes kendi dalgasına baksın" denir ya fakat o dalga o halkı boğar demesi.
  • evet bu sığır benim.
  • hanım bazen neden fazla konuşmadığımı, dediklerine yorum yapmadan kısa cevaplar verdiğimi soruyor, hah işte bu yüzden...