• genelde yaptığım eylem. bir süre sonra duvara dönüşüyor insan.
  • --- spoiler ---

' bunca yıl herkesten kaçtın
    en sonunda buldum sandın
    ansızın içini açtın
    yapma dedim yaptın gönül '

özkan samioğlu
    --- spoiler ---

gönül

edit: imla
  • yalnızlaştırır. anlatırsın birilerine ama anlamış gibi yapar oysa bi halt anladığı yoktur. defalarca denedim, hep hüsran. bıraktım çabalamayı, mutluyum
  • hayat felsefesi edinenin asla sirti yere gelmez!
  • bazı insanlar vardır ki fikirleri değişmez ve sürekli karşı tarafa anti sözlerle karşılık verir. şimdi ben buna anlatıp da kendimi neden yorayım diye düşünüldüğünden mütevellit açıklama gereği duyulmaz.
  • ''inan değil sana kastım cahille sohbeti kestim dost'' sözünün bende işlevlere ayrılmış halini bu başlıkta görüyoruz
  • hanım bazen neden fazla konuşmadığımı, dediklerine yorum yapmadan kısa cevaplar verdiğimi soruyor, hah işte bu yüzden...
  • hayatındaki insana bir gün gidip "iyi değilim gitgide dibe gidiyorum, yarın araba kullanmak istemiyorum kendime bir şey yapmaktan korkuyorum" deyip ağlarsın. o ise sebebini bile sormaz seni tek başına uyumaya gönderir.
    anlatmazsın bir daha.
    bu kadar basit.
  • bazen de anlaşılmamaktan içten içe haz duymayı doğuran eylemsizlik hali.
  • benim çözümüm kağıda anlatmak, yazıyorum. hem içim rahatlıyor, hem bir süre geçince dönüp okuyorum yazdıklarımı, ek yapıyorum, çıkarıyorum... güzel. insanın aklını derleyip toparlamasını sağlıyor, tavsiye ederim.
    tanım: farkındalık sahibi modern insanın edindiği -ya da zorunda kaldığı- bir tür alışkanlık.
hesabın var mı? giriş yap