şükela:  tümü | bugün
  • hayatında ilk defa şelale gören dayının videoda sürekli tekrarladığı cümle.

sözlüğün yeni fenomen bakınızı olmaya adaydır.
  • dayının videosu turkcell reklamı olmuştur.

link
  • başıma bir iş gelmeyecekse bu videodaki şelale mükemmel değil. dayı görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok vs. diyerek manipüle etmeye çalışıyor ama ben yemem.

edit: ayrıca, reklam yıldızı olmuş yobaz bir dayıya sahip video.
    iki dakika bir gazeteye konuşmuş hacıyım ben hacıyım diye kafa ütülemiş.
  • her türlü abuk durum için kullanılabilecek meme meteryali yaratmış olan dayının videosunda geçen cümledir.
  • anlatamamanin bahanesi olabilecegi gibi, anlatilmaya usenilmesinin de bahanesi olabilecek sozdur.
  • cahilliğin 2018 yılında vücut bulmuş halinden sadece biridir.

istanbul'da 2-3 milyon insanın, hala deniz görmemiş olması ile eşdeğerdir.

adam ortalama kaç yaşında? ben diyeyim 50 siz diyin 60, yani bu kadar zaman içerisinde sadece köyünden dışarı çıkmamış birinin, belki de eline geçen ilk kameralı telefonu ile çektiği görüntüdür. tamam hadi olabilir imkanlar böyledir felan.

iyi de turkcell denilen, piyasa da mecburiyetten dolayı tekel kurmuş bir firmanın, nasıl bir reklam departmanı var ki bu kadar cahillik kokan bir videoyu reklam diye her yerde yayınlıyor?

yeminlen şaka gibi ülkeyiz yaa. bundan 100 yıl sonraki tarih kitaplarında, bu günlerin yazıldığı sayfalarda, insanlar gülmekten emin olun okuduklarını anlayamayacaklar.

düzeltme: imla
  • internette, malını veya kendisini cilalamak isteyen her dangalağın, eklediği fotoğraflı postun üstünde yazılı olan cümle. o kadar çok görüyorum ki, bıktım. ulan kız instagram'a fotoğraf koymuş, altına da ¨anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz¨ yazmış. çok yakın zamanda planladığım diyalog şu şekilde:

- anlatmaya gerek yok görüyorsunuz.
    - evet görüyorum. yarrak gibiymiş. şimdi siktir git.

bir şeyi de bokunu çıkarana kadar kullanmayın be.
  • --- + 18 ---
    (işyerinde açmayın. seste sorun yok ama görüntü sıkıntı yaratabilir)

https://streamable.com/gnmls
    --- +18 ---