şükela:  tümü | bugün soru sor
  • vardır böyleleri, çok fazla kişi tanıdıklarından mı mütevellit böyle yapıyorlar bilemiyorum. daha önce size anlattığını en baştan tekrar anlatırlar ve anlattığını hatırlatan cümleler kurmanıza rağmen tamamını bitirene kadar devam ederler. belki herkese aynı şeyi anlatmayı sevdiklerinden belki de yalnız size anlatmalarına rağmen unuttuklarından.
    bilemiyorum altan.
  • dinleyiciyi zor durumda bırakan insandır.

samimi olduğun arkadaşa "anlattın kanki bunu" dersin. ama çok samimi olmadığın ve yaşça büyük olan abiler (bu sendrom genelde yaşça büyük olanlarda görülür) büyük patlamadan alır olayı. bir de hararetli giriş yaptı mı, araya girmek imkansız olur. ee araya da giremedin, abi de giriş bölümünün yarısına geldi. bu saatten sonra sözünü kessen anlamsız bakışmalara sahne olacak. abimiz hızını almış bari anlatsın da stres atsın diye tebessümler eşliğinde dinlemeye devam edersin.

şöyle bir gerçek var; tekrarlanan olaylar neticesinde farklı bakış açıları kazanabiliyorsun, farklı deneyimler sunuyor yani. tekrar izlenen film gibi.

siktir oradan ya ızdırap amk!
  • ulan benim bu.
    unutuyorum çünkü, hele sarhoşsam aynı şeyi 5 kere falan anlatıyorum. allahtan şükelağ arkadaşlarım var da hep ilk günkü gibi aynı heyecan ile dinliyorlar. kalp yu gayz.
  • son iki yılda, etrafımdaki hemen herkeste olduğuna şahit olduğum durum.

ya gerçekten insanlar toplu olarak bunadılar, ya da ben anormal şekilde dikkatli dinleyip hafızada tutuyorum kimin ne dediğini.

adam başlıyor anlatmaya, dikkatle dinliyorum. aradan geçiyor birkaç gün, sanki hiç anlatmamış gibi başlıyor anlatmaya. "yahu anlattın biliyorum" diyorum, kalıyor.

tek kişi de değil bunu yapan. birkaç farklı kişi olup da aynı şeyleri yeniden ve yeniden anlatınca "acaba ben mi uyduruyorum, ya da çok mu dikkatli dinliyorum?" diyerek suçu kendimde bulmaya başladım. hakikaten şehrin suyunda kurşun, civa gibi şeyler var da onlar mı milleti bu hâle getirdi acaba? bir nedeni olması lazım normal değil bu kafalar.
  • herkesin kafa gidik. ya ağır gündem ve hayat şartları insanları bezdirdi, herkes depresyonda. çünkü depresyon ve stres büyük unutkanlık nedenlerinden.
    ya da suya,ekmeğe ,havaya bişeyler karıştırılıyor ihtimalini yüksek görüyorum. c: hepsi
    tepkisizlik ve koyunluk nedenleri olarak da sayılabilecek maddelerdir ayrıca.
    her şeye evet dememek lazım bir de .(bkz: hayır diyemeyen insanlar)
  • karşısında kaz kafalı biri varsa başka seeçeneği olmayan insandır.
  • başıma bazen denk gelir böyle durumlar. tam böyle hevesle bir şey anlatmaya başlarım, karşımdaki kişi "ha evet anlatmıştın onu" der, kalırsın öyle. hele bir de daha önceki anlattığın olayı ikincisinde abartarak amlatnmışsanız tam rezillik. işte o anki duygu öyle pis bir duygudur ki, hafızana lanetler okursun. bir anda karşıdakinle konuşacağın hiçbir konu kalmaz. defter mi tutsak ne yapsak şu elemana şunu anlatmıştım falan diye.
  • genellikle nezaketen sanki ilk defa duyuyormuş gibi dinlemeye devam edilen insan.
    üç ya da dördüncü tura döndüyse kendisine küçük bir hatırlatma yapmak kaçınılmazdır.