şükela:  tümü | bugün
199 entry daha
  • arap itlerinin, her toprağı kanla sulanmış türk topraklarına pis ayakları ile basmaları tek benim zoruma gidiyor olamaz. büyük birader bir daha "biz" derken sadece kendi camiası adına konuşursa sevinirim.
  • demekki mutabakat felan yalan oldu.
    (bkz: kandirildik.avi)
  • rte'nin alzheimer olduğunun göstergesi olan açıklama.

-eyyy avrupa kapıları açarız haa diyorsun, suriyeli mülteci kardeşleriniz "yaşasın bize avrupa yolu gözüktü" diye sevinip alelacele bavulları hazırlıyorlar.

-barış pınarı harekatıyla güvenli bölgeye 2 milyon mülteci yerleştireceğiz diyorsun, adamlar "haydaaa hani avrupa'ya gidecektik nereen çıktı şimdi kuzey suriye?" deyip hayalleri suya düşmüş bir şekilde bu sefer orası için bavul hazırlıyorlar.

-sonra çıkıp "anlayışımız suriyelileri göndermeye izin vermez" diyorsun, suriyeliler "lan daha dün avrupa kapılarına dayanıyorduk ne ara vazgeçtin?" deyip bavulu tekrar boşaltıyor.

bi karara var reis. ümmet yetişemiyor hızına. adamlar bavul hazırlayıp boşaltmaktan illalah etti.
    şimdi gidiyorlar mı kalıyorlar mı nedir?

çok yakında "eyyy avrupa kapıları açalım da görün" diyeceğini şimdiden görür gibiyim.
  • ben pragmatist bir işadamı olarak yaklaşıyorum konuya.

bence suriyeliler sayesinde çok ucuz maaşa istediğimizi yaptırabileceğimiz çalışanlarımız olacak.

ben özellikle bu iş gücünü tekstil ve ağır sanayiide kullanırdım. belleri bükülsün. bu arada türklerin eğitim seviyelerni yükselterek sınıf atlatırdım.

ama nerde bizde o irade.

hocam kısaca bu adamları asgari ücrete dağda bayırda çalıştırabilirsin ama çinl gibi olacak, askeri kamp gibi çalışma siteleri kuracaksın. maaşını, ekmeğini, yemeğini ve çalışma saatlari dışında özgrlüğünü, ulaşımını, tatilini vereceksin.

bunlar da çalışırken çocuklarını alıp okulda türkçe öğreteceksin ama en az 100 km ötede yatılı okulda eğitim vereceksin ki daha iyi adapte olabilsinler.
  • akp'li cumhurbaşkanı "anlayışımız suriyelileri göndermeye izin vermez " demiş.
    hadi o zaman referandum yapalım. sonucuna razıyım.
  • senin anlayışını ... sike sike gidecekler yoksa anasının amına kadar yolu var.
  • tayyar'ın da suriyeli falan umurunda değil. sakalına bakıyor. artık suriyelileri ülkede tutma karşılığında ne aldıysa. ülkemiz çöplük oldu zaten. ıraktan bile plastik çöp alan bir ülkeyiz.
  • gitsinler -kalsınlar referandumu yapılsa , % 70 den fazla gitsinler oyu çıkmazsa eşşşek gibi anırırım.
  • adam gözümüzün önünde bile sık sık dönüyor. heralde boş zamanlarında da hobi olarak dönüyor
  • suriyeliler gidecek sen de söylediğinle kalacaksın. gönderen adam benim siyaset yapacağı sene kadar oyumu alır söylemesi.
46 entry daha