şükela:  tümü | bugün
 • bence biraz duzenbazca bişiy. hissetmediğin şeyleri hissediyo gibi yapıp karşıdakinin kötü hissetmemesini sağlıyosun, böylece karşındaki senin gerçekten ne düşündüğünü asla anlayamıyo. karşındakinin sürekli sorun diil diyip boyun eğmesi rahatlatmaktan çok sinirlendiren bişiy bence. bi insanın kendi isteğiyle anlayışlı olmaya çalışması tamamen yalancılık kanımca, sinirli olmamaya çalışabilir, ama olmayan duyguları var gibi gösteriyorsun anlayışlı olmaya çalıştığında. belki uyumlu insanlara anlayışlı denilebilir çünkü bu onların doğalarında var yada bazı çok özel anlık durumlarda anlayışlı davranılabilir ama bunun dışında adice bişiy. ayrıca anlayışlı olmanın düzenbazca olması anlayışsız olmaya, yada patavatsız olmaya sürüklememeli insanı. (bkz: kendi icinde polemikten polemige kosmak)
 • bir süre sonra "nasıl olsa o anlar" zihniyetiyle bütün okların rahatça ruhunuza atıldığı delik deşik bir hedef tahtasına dönüşme durumu.
 • karsidaki kisiye deneyimsizliklerinden, gecmisinden ya da eksikliklerinden dolayi verilen anlama payidir. siz ne kadar pay verirseniz daha fazlasi sizden gider.
 • genelde kadınlara mal edilen,olmazsa sanki bir şeyleri eksikmiş gibi hissettirilen özellik.erkeklerin genelde ya iyiydi hoştu da anlayışsızdı abi hissettiklerimi anlayamadı işte şeklinde şikayet etmeleriyle kadınların da sanki bu gerçekten şart bir özellikmiş gibi içlerinde olmasa bile kendilerini zorlayıp bazı olaylara içten olmasa da gülümseyerek geçmelerine sebep olan durumdur.oysa anlayışlı olmak diye bir şey yoktur ki aslında.size ters gelen asla kabul edemeyeceğiniz bir de tolerans gösterebileceğiniz konular vardır.eğer adam karakterinizin uygun olduğu bir şey yaparsa size kabul edersiniz yok yapmazsa kapıyı gösterirsiniz.ha size hiç uymayan bir şeyi yapar da gene de kabul ederseniz kusura bakmayın ben bilmiyormuşum siz anlayışlıymışsınız gerçekten de pardon neyi anladınız?
 • kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma düşüncesinden yola çıkarak uygulanabilecek hadise, dustur haline gelmesi durumunda kişiye ve kişiliğe de zarar vermesi kaçınılmaz bir durumdur.
 • insani yoran bir seydir anlayisli oldugunun dusunulmesi.. karsindakini oldugu gibi kabul ettikce, destek verdikce onun gozunde anlayisli olursun, huzur veriyor olursun.. sonra senin huzurun kacar.. iste o zaman birilerinin sana huzur vermesi gerekir ama zaten huzur kaynagi olarak algilandigin icin kimse bu ihtiyacinin farkina varmaz varamaz..
  istemiyorum anlayisli olmak ya da olunmak.. istemiyorum huzur vermek..
 • (bkz: hosgoru)
 • herkesin yapamayacağı birşeydir..zordur..anlayı$lı olabilmek için olgunlaşmış olmak gerekir..
 • çok zor bişey.hissetmediğin birşekilde davranmaktır çoğu zaman.koşullar bireyi kimi zaman, anlayışlıymış gibi davranmaya da zorlar.çünkü gerçekten hissettiğin gibi davrandığında,ya kapris yaptığın ya da bencil biri olduğun iddia edilir.işte bütün bu suçlamaları bertaraf etmek için bazen anlayışılı olunur veya anlayışlı olunmuş gibi davranılır.her ikis de zordur,yapmacıklıktır.
 • yapay olmak ya da tepkisiz kalmak gibi birşey zamanla huy haline getirilir ortaya her boka tebessum eden bir tip çıkar böyle gıcık eder adamı bu kadar da anlayıslı da olunmaz ki canım denir artık...
hesabın var mı? giriş yap