şükela:  tümü | bugün soru sor
 • anma arkada$

  bir sevgili ugruna, sende benim gibi, yanma arkada$
  o ya$li gozlerine, o yalan sozlerine, kanma arkada$

  giden gelirmi sandin, aldandin bo$a yandin, birakip gitti seni, nicin ismini andin..
  anma arkada$, anma arkada$

  bir gun geri gelecek, senden af dileyecek, sanma arkada$
  yirt at gitsin resmini, unut artik ismini, anma arkada$

  giden gelirmi sandin, aldandin bo$a yandin, birakip gitti seni, nicin ismini andin..
  anma arkada$, anma arkada$
  yanma arkada$..

  yillar sonra tesadufen tatilde gittigim bir barda akustik gitar e$liginde dinledigim we tekrar gozlerimin dolmasina sebep olan erkin koray klasigi.yillar gecsede herkese hitap edebilen $arkilari we tarziyla bir donemin kalbinde taht kurmu$ efsane insan.
 • bu parçayı safiye filiz hanımefendi de "kanma arkadaş" şeklinde icra eder ki, bu yorum da pek lezizdir ve sanki şarkı seslendirenin cinsiyetine göre isim değiştirmektedir.. erkek adam unutamamakta ve unutmak için çözümü adını anmamakta bulmaktadır, yaralanmış bayan ise bi kere kanmış ve hemcinslerine "kanmayın arkadaşlar" diye seslenmektedir..

  şahsen ben seslendirseydim bu parçayı "sanma arkadaş" diye okurdum.. olan olmuş geçmiş gitmiş sen başka bişeyler sanma arkadaş, sanal alemlere dalma kardaş yapardım misal..
 • erkin baba'nın en hissederek söylediği parçadır kanımca. maskulist parçalarında babınn sanırım kendi deneyimlerinden de faydalanarak kadınlara karşı aldığı tavrın en su üstüne çıkmış halidir belki de. deli kadın'daki durm ise tavırdan öte saldırganlık olark yorumlamatk gerek diye düşünüyorum.
 • 1967'de 45'lik olarak yayinlanmis erkin koray sarkisi. pek icli, pek melankoliktir. 45'ligin b yuzunde de anadoluda sevdim isimli sarki vardir. sarki suat sayin kokuyor bence bastan sona.
 • (bkz: erkin koray)
 • erkin koray'i bir arkada$im olarak kar$imda bana bu sozleri muziksiz soylerken du$unuyorum ne yapardim diye. sigarayi cekerken kafami one arkaya bilgece gorunmeye cali$arak sallayip, ba$parmagimla cenemi sivazlarken dalip giderdim.
  ancak $arkinin muzigi sozleri ile uyu$mamaktadir. sozlerin icinde gayretke$likten cevrilen bir yuz portre edilirken muzik bunun aksini salik veriyor bana. aslinda kendi soyledigine kendisi bile tam olarak inanamayan bir ki$inin ruhu tezahur etmi$tir bu ikisinin birle$imine.
  (lakin niyeyse $arki hep cok guzeldir)
 • dinledikten günler sonra bile aynı etkiyi koruyup öyle kalan....eskiden yapılmış işte daha ne denesi....
  bir gün geri gelecek
  senden af dileyecek
  sanma arkadaş
  yırt at gitsin resmini
  unut artık ismini
  anma arkadaş kısmıyla yaşam destek ünitesi...
 • eski sevgili magduru e$ dostun aklina kirk adim goturse de sokulan sokulmasi gereken du$unce,tembih sozu.erkin korayin sahibinin sesinde en cok calinan ,bazen cok dinlenesi $arkisi.
 • bir gün geri gelecek, senden af dileyecek kısmında insan hemen gaza geliyor ama iki saniye içinde "sanma arkadaş" ı duyup got olup kalıyor.