• bir gün geri gelecek, senden af dileyecek kısmında insan hemen gaza geliyor ama iki saniye içinde "sanma arkadaş" ı duyup got olup kalıyor.
  • pink floyd'un 1967 senesinde ön ayak olduğu ingiliz psychedelia'sındaki karakteristik tınıların biraz anadoluvari bir üslupla yorumlanışı bu şarkının giriş bölümünde cereyan etmektedir. lakin bu plağın tarihinin de 1967 olduğunu öğrendikten sonra erkin baba'nın hiç de öyle ingiliz veya amerikandan etkilenip onları taklit etmediğini, düpedüz doğuştan psychedelic bir adam olduğunu anlarız.
  • anma arkada$

bir sevgili ugruna, sende benim gibi, yanma arkada$
    o ya$li gozlerine, o yalan sozlerine, kanma arkada$

giden gelirmi sandin, aldandin bo$a yandin, birakip gitti seni, nicin ismini andin..
    anma arkada$, anma arkada$

bir gun geri gelecek, senden af dileyecek, sanma arkada$
    yirt at gitsin resmini, unut artik ismini, anma arkada$

giden gelirmi sandin, aldandin bo$a yandin, birakip gitti seni, nicin ismini andin..
    anma arkada$, anma arkada$
    yanma arkada$..

yillar sonra tesadufen tatilde gittigim bir barda akustik gitar e$liginde dinledigim we tekrar gozlerimin dolmasina sebep olan erkin koray klasigi.yillar gecsede herkese hitap edebilen $arkilari we tarziyla bir donemin kalbinde taht kurmu$ efsane insan.
  • bu parçayı safiye filiz hanımefendi de "kanma arkadaş" şeklinde icra eder ki, bu yorum da pek lezizdir ve sanki şarkı seslendirenin cinsiyetine göre isim değiştirmektedir.. erkek adam unutamamakta ve unutmak için çözümü adını anmamakta bulmaktadır, yaralanmış bayan ise bi kere kanmış ve hemcinslerine "kanmayın arkadaşlar" diye seslenmektedir..

şahsen ben seslendirseydim bu parçayı "sanma arkadaş" diye okurdum.. olan olmuş geçmiş gitmiş sen başka bişeyler sanma arkadaş, sanal alemlere dalma kardaş yapardım misal..
  • hani birini çok severken kalbin,
    ve onun da seni çok sevdiğini zannederken,

hani birini çok severken kalbin,
    ve onun tüm yalan sözlerine inanırken,

hani bir gün terkedip gider ya...
    ya aldatmıştır ya da sevmediğini fark etmiştir ya...

hani birini çok seven kalbin;
    bu gerçeği görmek duymak bilmek istemez ve
    bir gün geri geleceğini, senden af dileyeceğini sanır ya...
    bıkmadan gece gündüz, her dakika, her saniye aldanır ya ...

hani birini çok seven kalbin
    sesini çıkarmak isteyen mantığını sürekli susturmaya,
    dinlememeye çalışır ya...

işte oradaki mantığın sesidir bu şarkı...
    hani hiç bir kalbin dinlemediği...
  • sene 2001 yazmisim, gelmisiz sene 2009. bahtima sicayim ki yine seyahatteyim, yine kendi "evimden" uzaktayim ve yine denk geldim. yine ayni etki.

yazin ortasinda su carkiyi calan isletmenin, elinde gitari ile calip soyleyen cocugun suuruna sicayim. 400 km yol gelen adamlar 1 saat 20 dakika agzimdan laf cikacak mi diye baktilar. cikmadi.

cikamadi..
  • fiziken şöyle birşeydir bu feci damar şarkı.

sekiz aydır bu kadar temizini arıyordum lan.
  • tam 44 sene önce piyasaya çıkan bir şarkı. günümüzde dinleyen ve bu şarkıyla ağlayan, kendini avutan ne çok isim var değil mi? erkin koray'ın özelliği de bu olsa gerek.
  • erkin koray değil de, erkin baba söylüyor bu şarkıyı sanki..
    çok güzel,çok..
hesabın var mı? giriş yap