şükela:  tümü | bugün
 • carl sagan in karisi, voyager 2 ile birlikte uzaya gonderilen altin kayit iceriginde beyin dalgalari bulunan sahsiyet.

  http://www.milliyet.com.tr/…010/1236966/default.htm
 • carl sagan ile olan birlikteligi nedeniyle varligindan haberdar oldugum ve karsi cinsten boyle bir insan bulana kadar beklemeye karar vermeme neden olmus insan.
 • popüler bilim ve özellikle kozmoloji üzerine yazan amerikan yazar. rahmetli eşi carl sagan'ın sunduğu cosmos belgesel dizisinin senaryosuna da önemli katkıları olmuştur. ayrıca yine eşinin aynı adlı romanında esinlenerek sinemaya uyarlanan contact filminin prodüktörlüğünü yapmış. tabii bütün bunları kurucusu ve yöneticisi olduğu cosmos studios çatısı altında hayata geçirmiş.

  bütün bu çalışmalarıyla da, richard dawkins ödülü dahil bir çok ödül ve onur belgesi almış. ayrıca amerika'da kenevir* kullanımını belli ölçülerde yasallaştırmak üzere faaliyet yürüten "national organization for the reform of marijuana laws"* derneğinin yöneticiliğini de yapmaktaymış.

  (bkz: ekşi sözlük haber ajansı sundu)
 • kozmolojinin yoko ono'su.
 • carl sagan'ın karısı, sağ kolu ve yazdığı pek çok makalede ve kitapta carl sagan'ın araştırmalarına yardımcı olmakla kalmayıp bazılarını onunla birlikte yazan kişi.

  (bkz: the demon haunted world)

  (bkz: cosmos)
 • "nasil bir es istersin?" sorusuna kafadan ornek olarak gosterecegim saygideger insan kisi. tabii ann druyan kalibresinde birini es olarak beklemek icin bos beles adam olmamak sarttir. burada muhim olan fikir eslerin birbirlerini her konuda tamamlayici olmalari. carl sagan'in cogu calismasin parmagi vardir malum bu zatin. birlikte katildiklari televizyon programlari imrenilesidir. es konusu uzerine yorum yapmaya devam edersem konunun gidisatini hic iyi gormuyorum. degistirelim hemen.

  neil degrasse tyson'in sunuculugunu yapacagi, bu sene yayinlana girmesi planlanan, ve cosmos'un devami niteligi tasiyan "cosmos: a space-time odyssey" isimli serinin ekibindeymis ayni zamanda kendisi.
 • (bkz: #62697192)