şükela:  tümü | bugün
 • 1979 yılının basketbol sansayonu!
  ann myers ucla üniversitesini bitirdiğinde, gazetelerde, nba'de oynayacak ilk kadın olarak lanse edildi.
  pacers antremanına da çıktı. tabi ki böyle bir şey gerçekleşmedi ve geriye sadece o antremanın video kayıtları kaldı.
  itip kakıyorlar kızcağızı hayvanlar!
  http://www.nba.com/…20090917_ann_meyers_pacers.nba/
 • kendisini erkeklerle oynatmak gibi bir gerizekalılığı ciddi ciddi düşündüğü için pacers yönetimini 37 sene sonra olsa da tebrik ediyorum. video'ya ulaşım şu an mümkün değil ama ilk yayınlandığında izlemiştim. bir kadına göre çok daha güçlü/atletik ya da en azından abzürt bir şut yeteneği göreceğimi zannederek izlemiştim hatta ama gördüğüm şeyde bu saydıklarımın hiç biri yoktu. 1 dakika bile sürmeyen antrenman videosunda bile kadının ağzına sıçmışlardı, eskaza herhangi bir sezon maçında oynasa bir de tacize uğrardı, tam olurdu. gelecekte belki çalışır umuduyla linki vereyim, kenarda dursun.

  http://www.nba.com/…20090917_ann_meyers_pacers.nba/

  video'yu internette bulmak mümkün değil. video'da elinden geleni yapmaya çalışan kadının beden dilinden bile olsun diye çok istediği o kadar belli ki. benim fikrimce sırf pr olsun diye bu kadının hayalleriyle oynanmış. yine de hakkını vermek lazım, o dönemlerde meyers oldukça popülermiş, magic johnson'la birlikte oynadığı reklam var.

  https://www.youtube.com/watch?v=3s8cdobasn4

  1992'de kendisiyle 1979'daki bu ilginç deneye dair röportaj yapılmış.
  http://www.dailymotion.com/…-trying-out-for-t_sport

  hemen hemen aynı şeyi 2014'te bir daha yapmışlar.
  http://watch.nba.com/…rysdale-30-yr-anniversary.nba

  artık ne yapıyor diye merak edecek olanlara, son yıllarda kadın pivot oyunculara footwork dersleri veriyor diyebiliriz.

  https://www.youtube.com/watch?v=rwb-jtrmwt4
 • patricia ve bob meyers çiftinin 11 çocuğundan bir tanesi olan ann meyers, 1955 yılında san diego'da dünyaya geldi. 1974-78 yılları arasında ucla'de okudu. amerika bayan basketbol takımıyla pan amerikan oyunlarında, dünya şampiyonasında ve olimpiyat oyunlarında madalyalar kazandı. 1986-1993 yılları arasında evli kaldığı los angeles dodgers pitcher'i don drysdale'den don jr. , darren ve drew adında 3 çocuğu oldu.