• an itibariyla olimpiyat şampiyonluğuna süren, 1991 doğumlu avusturyalı sporcu. kaçışa girdiği shapira ve plitcha ile pelotunun kendilerini hakir görmelerini avantaja çevirdi. ardından, kaçışta kader ortaklığı yaptığı omer shapira (isr) ve anna plitcha (pol) ikilisini kagosaka pass'deki temposuyla geriye düşürdü ve en güçlü sporcu olduğunu gösterdi. kulüpsüz bir sporcu olduğunu dikkate aldığımızda, kendisi adına çok ama çok büyük bir başarı olacak.
  • 2020 tokyo olimpiyatları kadınlar yol bisikletinde büyük bir sürpriz yaparak olimpiyat şampiyonu olan viyana teknik üniversitesi'nde matematik okumuş, daha sonra cambridge üniversitesi'nde yüksek lisansını ve katalonya politeknik üniversitesi'nde doktorasını yapmış, bir takımı olmayan, profesyonel olarak yarışmayan 30 yaşındaki avusturyalı bisikletçi. kadınlar bisikletinin herhangi bir dalında olimpiyat altını alan, madalya alan ilk avusturyalı bisikletçi oldu. kaçıştaki iki rakibini 41 km kala geriye düşürüp şampiyonluğa yürüdü. ne annemiek van vleuten'ın ne de sonrasında pelotonun farkı kapattırmasına izin vermedi ve olimpiyat şampiyonluğunu kaptı. çok büyük bir iş başardı.

https://pbs.twimg.com/…cq?format=jpg&name=4096x4096
    https://pbs.twimg.com/…rz?format=jpg&name=4096x4096
  • ben o kadar yarış izledim bu hanımefendi kadar önde götüren kimseye şahit olmadım helal olsun. işte olimpiyat bu
  • profesyonel bisikletçileri geçip harika bir yarış çıkaran ve tokyo 2020 yol yarışlarında altın madalyayı kazanan matematik doktoru hanımefendi.
    müthiş bir hikaye !

twitter profiline baktığımızda işleri hep grafiklere döküp bilimsel ilerlemiş , biraz da kafası farklı çalışan bir yarışçıymış.
    bakalım bundan sonra kariyeri nasıl şekillenecek^^
  • olimpiyat ruhu nedir, kimde bulunur? diye soranlara cevap niteliğinde bir yarış çıkartmış müthiş bir sporcu kadın.
  • sessiz ve derinden giderek olimpiyat sampiyonu olmus kulkedisi hikayesi. kadin profesyonel bisikletci degil, matematik doktorasi sahibi, hala akademik calismalarina devam eden bir bilim insani. sen gel bu halinle olimpiyat sampiyonu ol. peloton senin onde oldugundan bile habersiz bitirsin yarisi. valla helal olsun.
  • kendisi lozan polyteknik okulunda matematik hocasıdır. şahsı nazarımda böyle büyük bir sürprizi kim yapar diye düşünsem, muhakkak bir avusturyalı derdim. tek başına motivasyonunun, koordinasyonunun kralı, kraliçesidir avusturyalılar. bir avusturyalı kafayı bir şeyle bozsun 30 senesini harcar ve o şeyi yapar. tabii bunda tek başına izole bir yaşam sürmelerinin rolü çok büyük.
  • (bkz: israel-premier tech roland) takımına transfer yapan, olimpik yol yarışı şampiyonumuz. anlaşma ilk etapta yalnızca 2023 sezonu için geçerli olacak.
hesabın var mı? giriş yap