şükela:  tümü | bugün
4168 entry daha
 • anne dediğin;

  iyi bir korumadır,

  sizi doğumunuzdan itibaren her yerde her şekilde korur sonuçlarını düşünmez. maddi çıkar düşünmeksizin yalnızca sizin iyiliğinizi düşünür.

  iyi bir avukattır,

  suçlu olsanız dahi her yerde her şekilde sizi savunur. ve bunu size inanarak güvenerek yapar.

  iyi bir doktordur,

  hastalandığınız vakit nelere ihtiyacınız olduğunu sizden daha iyi bilir. iyileşinceye kadar başınızdan ayrılmaz sizi ayağa kaldırmak için tüm gücünü harcar.

  iyi bir politikacıdır,

  evde hep sizi idare eder zaman zaman babanıza karşı sizin çıkarlarınız doğrultusunda hareket eder güç dengelerini hep sizin lehinize tutmaya çalışır.

  iyi bir psikologtur,

  bir sorununuz olduğunda koşulsuz dinler. yardımcı olmaya çalışır öğütler verir sizinle birlikte güler sizinle birlikte ağlar. sorunlarını bir yana bırakıp önce sizin sorununuzu halletmek için çabalar.

  iyi bir edebiyatçıdır,

  herhangi bir sebeple uzakta olduğunuzda size çok içten duygulu mektuplar, mesajlar atar. gözlerinizi yaşartır.

  iyi bir komedyendir,

  mutsuz olduğunuzda çok üzgün olduğunuzda kendi mutsuz olsa dahi sizi güldürebilmek için elinden gelen herşeyi yapar. yüzünüzü güldürmeye çalışır.

  iyi bir ekonomisttir,

  küçük yaşlardan itibaren geleceğinizi planlar bu konuda maddi bir plan çıkarır. başınız sıkıştığında sizi asla yalnız bırakmaz.

  iyi bir ara bulucudur,

  tartıştığınız kavga ettiğiniz kişilerle sizi barıştırır. iki tarafla da konuşarak orta yol bulmaya çalışır. hatta sevgilinizle bile kavga ettiğinde sizi barıştırdığı olur.

  iyi bir mühendistir,

  analitik düşünür. sizin için çeşitli planlar ortaya koyar bu planları yürürlülüğe koymak için canla başla çalışır. yaptığı hatalardan korkmaz tekrar tekrar dönüp başladığı işi bitirir.

  iyi bir aşçıdır,

  dünyanın en iyi restaurantına gidebilirsiniz. ama onun yemeklerinin tadı her zaman ayrıdır ve hep ayrı kalacaktır. hiç kimse onun kadar iyi yemek yapamaz.

  iyi bir temizlikçidir,

  sizin arkanızdan dağıttıklarınızı sizin sorumluluğunuzda olduğunu bile bile o toplar. zaman zaman sizi bu konuda azarlasa da yine de eşyalarınızı toplayamadığınız odanızı temizleyemediğiniz zamanlarda yardıma koşar. tatlı tatlı sitem etse de bundan asla gocunmaz.

  iyi bir tekstilcidir,

  hangi kumaşın kaliteli hangisinin kalitesiz olduğunu en iyi o bilir. bir kıyafet alacağınız vakit sizinle gelmek ister ince eler sık dokur.

  iyi bir modacıdır,

  size en iyi neyin yakıştığını bularak kıyafet seçiminizde baş rol oynar. zaman zaman size çeşitli öğütler verir. gariptir siz beğenmeyip burun kıvırırsınız fakat kıramayıp dediklerini uyguladığınız vakit arkadaşlarınız o gün ne kadar şık olduğunuzu söylerler.

  son olarak iyi bir nişancıdır,

  kafanıza attığı yastık asla hedefinden şaşmaz.

  alıntı'dır.
81 entry daha