• öykü.....anne kalbi..

genç bir adam çok zalim genç bir kadına aşık olur..kadınla olabilmek için yanıp tutuşmaktadır. kadına onu çok sevdiğini söylediğinde " bana sevgini kanıtlamalısın" cevabını alır..kadın, genç adamın annesinin kalbini köpeğine yedirmesi için getirmesini söyler..genç adam eve doğru yol alır ve annesine direk anlatır. annesi kalbini almasını kabul eder oğlu mutlu olsun diye..ve adam annesinin kalbi bir mendilin içinde yola çıkar..yolda birara ayağı takılır ve düşer, mendilin içindeki kalpte ayrı bir yere düşer..ve genç adam "ahhh anne" der.. ve o annenin kalbinden ses gelir "yavrum canın çok acımadı ya"..

işte böyle..bizler ne kadar uyuzluk yaparsak yapalım, onların kalbi her zaman bir şekilde yanımızdadır ve acımızı kendi acıları olarak yaşarlar..

eşeklik etmeyip, arada onları da hoş tutmayı bilelim.
  • sözleri bülent ortacgil'e ait , müziğinde ise selim atakan imzası bulunan , yeni türkü'nün 1990 tarihli vira vira albümündeki muhtesemler muhtesemi şarkı..
  • anne : anksiyeteyi,paranoyayı en ust seviyede yasayan senaryo yazma konusundaki*basarılarısıyla beni saskınlıktan saskınlıga surukleyen her zaman sevgisinden emin oldugum ama bazen 5.kattan atlamayı bana cidden dusundurten kadın.ayrıca aglamaya megilli bir yapısı vardır:
    (bkz: kizini gelinlik icinde gorunce aglayan anne)
    (bkz: oglunun damat oldugunu gorunce aglayan anne)
    (bkz: cocugu mezun olunca aglayan anne)
    (bkz: cocugu gol atınca aglayan anne)
    (bkz: daha gider bu)
  • yatagımın kırık ayagını tek basına tamir eden pratik zeka kumkuması insan.hastasıyım
  • geceleri uykusuz kalmayım diye , gizli gizli elinde makas 3000 lik puzzle'i şekillendirip işi oldu bittiye getiren canımın canı.
  • dun gece izmir'e ugurladigim ve simdiden ozledigim canim, hatta canimin ici... eskiden ona benzemekten korkarken simdi onun onda biri etsem adam olacagim, hayatinin guvesi oldugum kadin...

onlardan neleri mi ogrendik? (29.06.03 - milliyet / acik pencere)
    1. sabirli olmayi: "baban eve gelsin, sen gorursun"
    2. hakkimizi alacagimizi: "eve bir gidelim, ben bilirim sana yapacagimi"
    3. tip bilgilerini: "gozlerini sasi yaparken bir gun oyle kalivereceksin, goreceksin gununu"
    4. olgun olmayi: "bu tabagin hepsini bitirmezsen asla buyuyemezsin"
    5. genetik bilgileri: "sen de o lanet olasi babana cektin"
    6. adaleti: bir gun senin de cocuklarin olacak. insallah onlar da sana senin simdi bana yaptiklarini yaparlar"
  • ben bu kutsal varlığa 'valide' diye sesleniyorum; o da 'efendim!' diye cevap veriyor... gönüllü köle...
    (bkz: cennet anaların ayaklarinin altindadır)
  • seni seviyorum deyince utanan ve sasiran insan modeli. yazmasi kolay da soylemesi...
  • hayatında yaşadığı ilk ve büyük depremde* ne olduğunu anladığı anda olurda ev yıkılırsa diye gelip bana hiç düşünmeden bedenini siper etmeye çalışmış, beni gecenin bir yarısında hüngür hüngür ağlatmış kadın.
    bir gün beni bırakıvermesinden delicesine korktuğum, canımdan öte olmasına rağmen bunu asla gösteremediğim kutsal varlık.
    fedakarlığın, sadakatin, hoşgörünün, karşılık beklemeden sevmenin tanımı, örneği. varoluş, direniş sebebim.
  • cildimde çıkan ufacık lekeler için benden çok üzülen günlerce çaktırmadan göz yaşı döken, kızının hayvan sevgisi yüzünden 3 sene evinde tavşan besleyen..
hesabın var mı? giriş yap