şükela:  tümü | bugün
 • yıllar önce manyak bir muhabirin "keşfedip" çıkardığı kediydi. simsiyah birşeydi. anneeeeeev annneeeannniyeeeeev diye miyavlıyodu kendi. artık nasıl manyak bir sahipleri varsa kediye öyle miyavlamayı öğretmişler. be kardeşim papağanı alırsın konuşturursun, muhabbet kuşunu konuşturursun da kediyi nasıl konuşturdunuz bre deyyuslar. çocuktum o yıllarda. sınır ötesi programı çok yayınlanırdı. ben de kedinin içne cin girmiş sanmıştım. uyuyamadım kaç gün...
 • kedinin biraz yayvan miyavlaması sonucu oluşmuş bir türk televizyon klasiğidir. asıl komik tarafı, o delirmiş aile üylerinden biri yada birkaçının kedinin miyavlamasını duyup da onu "anne... anneanne" ye yorumladığı andır kanımca.

  anne anneanne diye miyavlayan kedi: anneaauuuvvv... anneaneööeeaauuvvv
  delirmiş aile üyesi 1: duydunuz mu?! yarman anne dedi! anneanne dedi! söyle kızım bi daha söyle...!
  anne anneanne diye miyavlayan kedi: anneaaöööuuuvvv...
  delirmiş aile üyesi 2: vallahi dedi!... hemen kameralara haber verelim!
  anne anneanne diye miyavlayan kedi: mivuuu...
  delirmiş aile üyesi 1: hayır kızım mivu değil... anne! anne diyceksin.
 • bu sözleri ancak kedinin sahibi olan kadının, kedinin ümüğünü sıkarken çıkarabilmesi ise ayrı bir olaydır.
 • hayvanat bahçesinde meraklı izleyiciler tarafından sürekli ayçiçeği çekirdeği ile beslenen bir maymunlar grubu görmüştüm ki, içlerinden bir tanesi "çekirdeeeeeek!" diyerek bende büyük bir şaşkınlığa yol açmıştı*. işte bu maymun ile bu kedinin aynı soydan geldiğini düşünmekteyim, lakin yetiştirildikleri çevre dolayısıyla vokabularilerinde bir farklılaşma sözkonusu olabilir.
 • nightling kişisinin de vardır böyle yetenekli bir kedisi, o da arabada giderken ay ay ay diye miyav(!?)lamaktadır. bir de erkek olacak.. hıhh!

  sahipleri abicim, sahipleri kedigillere böyle konuşma marifetleri kazandıran.
  yalnız niye ay ?
  ben oraya takıldım...
 • son dönemde horoz versiyonu türk medyasında piyasaya sürülmüş kedi türü.
 • şöyle bir dialog vardı
  -aaaannieeaaaa
  -hani annane ?
  -annnneannaiieaaaaaaaaa
 • (bkz: konusan kedi)
 • arkadaşımın da konuşan bir kedisi var. ama sadece kendi adını söyleyebiliyor. kedinin adı miyav bu arada.
 • sadece anne de demekte idi kendisi. kediler çiftleşme dönemlerinde coşup seslerini iyice bir gırtlağa atıp bizim pek çözemediğimiz , normalde çıkarttıkları seslerden farklı olan, hatta türkçe ya da katalonca birşeylere benzetilmesi çok olası bir takım sesler çıkartmaktadır, odur..
  pek ve pek yani nihayetinde;
  kedidir kedi.

  hadise şu ki teleon bu haberi yapmazdan bir kaç yıl önce çocukkene, bir gece
  ciyak ciyak ağlayan "annnneeeaa anneeeaaaa ühhühühehheaa" diye bağıran bir aile (evet aile) sesi duymuş ve pek sinirli bir babanın karısını çocuklarını dövüp sokağa attığı ortak sanrısıyla , bütün mahalle camlara çıkmış idik... çıkınca ne gördük???
  tabii ki aile faciası yerine, zühre teyzenin bahçesinde bir yandan ankara oynayıp bir yandan da birbirlerine "o kız benim, nah senin , nah benim, nah senin?, nah benim, lan ben ne dedim?, nah senin dedin, hah o zaman nah senin, nah benim, neyse işte o kız benim, nah!, sensin nah" muadili şeyler söyleyen iki adet erkek kedinin pek fantastik pek bombastik performansına denk gelmiş idik..
  o yüzden teleondaki habere bizim mahalledeki kimse şaşırmamış, hatta" ne lan bundan bizde de var" demişti...
  (bkz: geçmiş zaman olur ki)