şükela:  tümü | bugün
 • edit: arkadaşlar yapabileceğiniz bir şey var, bu edit hep yukarıda kalacak. kök hücre nakli için gönüllü olmak, kan örneği vermek. hadi bu çocuğa umut olalım. gerekli her şey şu linkte yazılı:
  http://www.kanver.org/…zmetleri/kok-hucre-bagisi/53

  edit: aileyle görüştüm. halil çiftçi'nin hekimi bir önceki editte bahsettiğim hekimmiş zaten. türkiye'de bu vakalarda uzman üç kişiden biri. iki senedir kök hücre/kemik iliği nakli için sıra bekliyorlar. süreci hızlandırmak için kan örneği verilmesi gerekiyor. tedavi yöntemlerini bazı sağlıkçı arkadaşlarla değerlendirdik ve şu an için yapabileceğimiz en iyi şeyin kan örneği vermek olduğuna kanaat getirdik. ben hala farklı tedavi yöntemlerini araştırmaktayım. yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

  edit: ailenin numarasına ulaştım. harvard'dan bir arkadaş bir hocasının orada bu konuda çok iyi olan bir hekimden haberdar olduğunu söyledi. yarın adana'ya uçuyorum. umutları kovalayacağız.

  edit: ''vagusthemutemadi'' adlı çaylak arkadaş şöyle bir entry paylaşmış.
  ''yurtdisinda calisan bir doktorum ve cozum olabilecek bir sey biliyorum ama çaylak oldugum icin kimseye ulaşamıyorum. mervealbayrak34@gmail.com dan bana ulaşabilir mi birileri.''

  edit: ''soleildemonpays'' nickli arkadaş şöyle bir entry yazmış. ben araştıracağım, siz de yardımcı olun lütfen.

  ''bazi hastalarda yuksek dozda prednisone cevap vermis.
  bazi hastalarda da anakinra (antagoniste du récepteur ıl-1 ) uygulamasi ise yaramis.
  yine bazi hastalarda da etanercept (inhibiteur tfn-alpha ) ise yarar gorunmus.''

  edit: aileye nasıl ulaşabileceğim konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen beni bilgilendirsinler.

  edit: hla ve doku naklinden söz ediliyor videoda. bu konu hakkında bilgisi olan, bu konuyla ilgilenen sağlıkçı arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsunlar. ve bazı arkadaşlar kemik iliği naklinden bahsediyorlar, belki hla ve doku nakliyle aynı şey olabilir ama ben okudum ve pek anlayamadım.

  dokuz yaşında ''hiperimmunglobulin'' olarak adlandırılan bir hastalığa yakalanmış küçük halil'in isyanı. sürekli kaşınıyor, deri döküyor ve belli ki küçük bedeni bu acıyı kaldıramıyor. hastalığının son evrelerinde. bu güzel miniği kurtarmanın hiçbir yolu yok mu merak etmekteyim.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…ml?platform=hootsuite

  ''adana'da yaşayan çiftçi ailesinin oğlu halil çiftçi'de, 7 aylıkken 'hiperimmunglobulin' (vücuttaki bakteri, virüs, kanser gibi yabancı virüslerden koruyan bağışıklık sistemi) hastalığı baş gösterdi. hastalığa bağlı olarak 4 aydır kaşıntıları artıp, dayanılmaz hale gelince küçük çocuğun vücudunun çeşitli yerleri kızararak, yara oldu. acı içinde kıvranan ve durmaksızın kaşınan halil çiftçi'nin ağlayarak, "anne, artık ölmek istiyorum" demesi yürek burktu.

  'ölmek istiyorum' diye ağlıyor

  hastalığı nedeniyle artık okula da gidemeyen oğlunun, hiç durmadan kaşındığını belirten anne çiftçi, "oğlum, kaşınmaktan her yerini kanatıyor; geceleri 'ölmek istiyorum' diye ağlıyor. krem, ilaç hiçbir şey fayda etmiyor. kaşıntı için sadece bir merhem kullanıyoruz. sürekli deri döküyor. saatlerce kaşınıyor. çocuğumuz, gözümüzün önünde eriyor. kentteki hastanelerin dışında istanbul ve ankara'daki merkezlere başvurduk. çare bulamadık. yardım bekliyoruz" diye konuştu.''
 • twitter fenomenlerine duyurmak gerek. destek sözlük ahalisi.
 • yüreğim sıkıştı, buradaki sevgili doktor arkadaşlar bilgilendirme yapacaktır muhakkak, bizde başlığı yukarda tutalım.
 • şu çocuğa destek olacak bir doktor yok mu?

  yok mu bu hastalığının çaresi.

  rabbim şifa versin en kısa zamanda.

  başlık yukarıda tutulsun lütfen.

  hep destek, tam destek.
 • herkes e-devlet'e sardı... hiç duymamıştım böyle bir hastalık çok fenaymış :(
 • çaresini merak ediyor insan, mutlaka vardır.

  up up up..
 • üstte kalması gereken başlık. tam tedavisi olmasa da hayatını kolaylaştıracak bir şeyler muhakkak vardır.
 • ınsanin icini acitan bir isyan. sozluk ahalisi bu duruma sessiz kalmayacaktir ve destek vereceklerdir.
 • çok üzülüyorum konu çocuklar olunca

  bir doktor arkadaş yok mu açıklama yapacak?
  destek için organizasyon yapılmış mı?

  #74257551
  #74255645

  edit: linke ait cümle çıkartıldı
  duyarlı yazar dostların yardıma yönelik entryleri eklendi
 • bir ebeveynin evladının ağzından duymak isteyeceği son söz. saçma sapan fetölü überli başlıklardansa bu tarz konuların dikkat çekmesi gerek.