şükela:  tümü | bugün
  • edit: halil dün ilik nakli oldu. nakil başarılı geçti :) biliyorum, tamamen iyileşecek.

https://i.hizliresim.com/764olp.jpg

edit: halil'in cildinin önceki ve sonraki hali :) kaşıntıları azaldı, yaraları iyileşti. ilaç tedavisi bitince ilik nakli olacak. halil ve ailesi adına herkese çok teşekkür ediyorum.

https://i.hizliresim.com/dodrgn.jpg

edit: küçük halil'e annesi ilik verecek. takipteyim, herhangi bir gelişme söz konusu olduğunda sizleri haberdar edeceğim.

edit: arkadaşlar yapabileceğiniz bir şey var, bu edit hep yukarıda kalacak. kök hücre nakli için gönüllü olmak, kan örneği vermek. hadi bu çocuğa umut olalım. gerekli her şey şu linkte yazılı:
    http://www.kanver.org/…zmetleri/kok-hucre-bagisi/53

edit: aileyle görüştüm. halil çitçi'nin hekimi bir önceki editte bahsettiğim hekimmiş zaten. türkiye'de bu vakalarda uzman üç kişiden biri. iki senedir kök hücre/kemik iliği nakli için sıra bekliyorlar. süreci hızlandırmak için kan örneği verilmesi gerekiyor. tedavi yöntemlerini bazı sağlıkçı arkadaşlarla değerlendirdik ve şu an için yapabileceğimiz en iyi şeyin kan örneği vermek olduğuna kanaat getirdik. ben hala farklı tedavi yöntemlerini araştırmaktayım. yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

edit: ''vagusthemutemadi'' adlı çaylak arkadaş şöyle bir entry paylaşmış.
    ''yurtdisinda calisan bir doktorum ve cozum olabilecek bir sey biliyorum ama çaylak oldugum icin kimseye ulaşamıyorum. mervealbayrak34@gmail.com dan bana ulaşabilir mi birileri.''

edit: ''soleildemonpays'' nickli arkadaş şöyle bir entry yazmış. ben araştıracağım, siz de yardımcı olun lütfen.

''bazi hastalarda yuksek dozda prednisone cevap vermis.
    bazi hastalarda da anakinra (antagoniste du récepteur ıl-1 ) uygulamasi ise yaramis.
    yine bazi hastalarda da etanercept (inhibiteur tfn-alpha ) ise yarar gorunmus.''

edit: aileye nasıl ulaşabileceğim konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen beni bilgilendirsinler.

edit: hla ve doku naklinden söz ediliyor videoda. bu konu hakkında bilgisi olan, bu konuyla ilgilenen sağlıkçı arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsunlar. ve bazı arkadaşlar kemik iliği naklinden bahsediyorlar, belki hla ve doku nakliyle aynı şey olabilir ama ben okudum ve pek anlayamadım.

dokuz yaşında ''hiperimmunglobulin'' olarak adlandırılan bir hastalığa yakalanmış küçük halil'in isyanı. sürekli kaşınıyor, deri döküyor ve belli ki küçük bedeni bu acıyı kaldıramıyor. hastalığının son evrelerinde. bu güzel miniği kurtarmanın hiçbir yolu yok mu merak etmekteyim.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…ml?platform=hootsuite

''adana'da yaşayan çitçi ailesinin oğlu halil çitçi'de, 7 aylıkken 'hiperimmunglobulin' (vücuttaki bakteri, virüs, kanser gibi yabancı virüslerden koruyan bağışıklık sistemi) hastalığı baş gösterdi. hastalığa bağlı olarak 4 aydır kaşıntıları artıp, dayanılmaz hale gelince küçük çocuğun vücudunun çeşitli yerleri kızararak, yara oldu. acı içinde kıvranan ve durmaksızın kaşınan halil çitçi'nin ağlayarak, "anne, artık ölmek istiyorum" demesi yürek burktu.

'ölmek istiyorum' diye ağlıyor

hastalığı nedeniyle artık okula da gidemeyen oğlunun, hiç durmadan kaşındığını belirten anne çitçi, "oğlum, kaşınmaktan her yerini kanatıyor; geceleri 'ölmek istiyorum' diye ağlıyor. krem, ilaç hiçbir şey fayda etmiyor. kaşıntı için sadece bir merhem kullanıyoruz. sürekli deri döküyor. saatlerce kaşınıyor. çocuğumuz, gözümüzün önünde eriyor. kentteki hastanelerin dışında istanbul ve ankara'daki merkezlere başvurduk. çare bulamadık. yardım bekliyoruz" diye konuştu.''
  • twitter fenomenlerine duyurmak gerek. destek sözlük ahalisi.
  • yüreğim sıkıştı, buradaki sevgili doktor arkadaşlar bilgilendirme yapacaktır muhakkak, bizde başlığı yukarda tutalım.
  • şu çocuğa destek olacak bir doktor yok mu?

yok mu bu hastalığının çaresi.

rabbim şifa versin en kısa zamanda.

başlık yukarıda tutulsun lütfen.

hep destek, tam destek.
  • herkes e-devlet'e sardı... hiç duymamıştım böyle bir hastalık çok fenaymış :(
  • çaresini merak ediyor insan, mutlaka vardır.

up up up..
  • üstte kalması gereken başlık. tam tedavisi olmasa da hayatını kolaylaştıracak bir şeyler muhakkak vardır.
  • ınsanin icini acitan bir isyan. sozluk ahalisi bu duruma sessiz kalmayacaktir ve destek vereceklerdir.
  • video ya cok kisa izleyebildim. o yaslarda cocugum oldugundan mi bilmiyorum ama icim parcalandi. ınsallah en kisa zamanda caresi bulunur bu hastaligin.
  • çok üzülüyorum konu çocuklar olunca

bir doktor arkadaş yok mu açıklama yapacak?
    destek için organizasyon yapılmış mı?

edit: linke ait cümle çıkartıldı
    duyarlı yazar dostların yardıma yönelik entryleri eklendi