şükela:  tümü | bugün
  • istenmeyen çocuktur, net.
  • borderline bir anne söz konusuyla , akli melekelerini ve toplum sağlığını korumak açısından şanslı olan çocuktur.
  • babasını daha çok seviyordur belki amk çocuğun hiç mi söz hakkı yok?
  • erkekse babaya kız çocuğuysa anneye daha yakın olacak çocuktur. duruma göre farklılıklar da gösterebilir, götünüze göre genelleme yapmayın artık.
  • genellikle çocuğun iradesine bırakılmayan durumdur. aile mahkemelerinde pedagoglar görev yapmaktadır. mahkemede pedagog yoksa bile dışarıdan uzman çağrılır, çocuk ve ebeveynleriyle görüşme yapılır. hatta çoğu zaman çocuğun yaşadığı ev ve sosyal çevresine ilişkin inceleme de yapılır. yapılan görüşme ile çocuğun sağlıklı gelişimini sürdüreceği, daha iyi psikososyal destek sağlayabileceği düşünülen ebeveynin velayet haklarını almasının çocuğun yüksek yararına olacağını içeren bir rapor hazırlanır. bu rapor görüşten ibaret olmakla birlikte yargıtay tarafından bağlayıcı kabul edilir. hakimler kişisel takdirlerini kullanırlar fakat işbu raporları gözardı etme durumları yoktur.

özetle eğer her iki ebeveyn de istiyorsa çocuğun menfaati gözetilmiştir. ya da anne ortalarda yoktur.
  • tekrar buluşuncaya dek yanında kalamayacak çocuk olan ben.

canımın yarısı babamı kaybetmeden ve eşimle henüz tanışmadan geçen ömrümün en huzurlu ve keyifli seneleriydi onlar. rüzgarda savrulan yaprak gibi kalakaldım o gittiğinde. okulumu bitirmemi, hayata atılıp ayaklarımın üzerinde durmamı bekledi kaderi adeta. heyhat ne evlendiğimi görebildi garibim, ne dede olduğunu. çok çok süperdi, çok gençti, hayat dolu ve pamuk kalpliydi... herkesin iyi babası olabilir ama benim babam film gibiydi! annemdi, abimdi, dostumdu, sırdaşımdı, arkadaşlarımın kankasıydı ve en önemlisi adamdı!
  • 7/24 menemen, makarna vs. yemekten çocukta devreler yanmıştır.
    yani genelde öyle olur bea. *
  • zordur. ama zor olması babasının yanında kalmasından çok boşanma gibi talihsiz bir olayı küçük yaşta tecrübe ediyor olmasıdır.. yoksa ne babalar biliyorum çocuğunun kipriğine bile toz kondurmayan... ve ne anneler tanıdım ne yazık ki çocuğunu yaramazlık yaptı diye dövüp ahıra kilitleyen...
  • öğrenci olmadan öğrenci hayatı yaşayan çocuktur.
  • var öyle zeki çocuklar. hepsi olmasa da bazı çocuklar babasının doğru insan olduğunu biraz büyüdüğü ve aklı erdiği için bilir.