• öncelikle geçmiş olsun lakin kimse kimsenin yedek parçası değil. insanlar bedenleri üzerinde söz sahibidir neticede, çocuğunuz değil miyim aile değil miyiz diye ağlamak mantıksız. ancak tez zamanda şifa bulmanızı tekrardan temenni ediyorum.
  • hayırsız ebeveyn.
  • çok geçmiş olsun.

ailenden böbreklerini vermelerini gibi bir beklentiye düştüğüne göre sana hayat boyu aşırı güven vermişler anladığım kadarıyla. yoksa ben ve bir çok insan ailelerinden günahlarını istese vermeyeceklerini bilir.
    bırak böbrek vermeyi adamlar günahlarını vermezler.

allah tez zamanda şifa versin.
  • geçmiş olsun. ne diyeceğimi bilemedim. evlat söz konusu olunca insan canını bile verir deriz hep. ama her ailenin dinamikleri, evlat ile, kardeş ile ilişkileri farklı. annemi düşünüyorum verir mi, sanmıyorum. babam sağ olsa eminim verirdi. ama belli bir yaşa gelmiş insanlar için bu hayati risk demek, oraya yatarken kalkamayacağı ihtimalini de düşünmesi gerekir insanın.

oldukça zor bir durum. umarım başka bir hal yolu bulunur.
  • çok zor bir durum gerçekten. karaciğer yada kemik iliği gibi bir organ/doku bağışı yapmak istemeseler bana da çok anormal gelirdi ama böbrek için aynısını söyleyemiyorum. önemli ve zor bir karar.

allah yardımcın olsun. kby hastalarını fakülte yıllarımdan hatırlarım, zorlu bir süreç. umarım uygun organ bulunur ve sağlığına kavuşursun.
  • çocuklar küçükken saf masum ve temizler.
    yetişkin olup anasını babasını döven/söven,türlü acılar çektiren-evlerden ırak-evlatımsılar da var.
    arkadaşımızın ailesiyle ilişkileri ne durumda bilmiyorum ama evladından böbreğini esirgemek fikri çok acı.
  • entry'i baştan sona okumakla birlikte;
    ya cool story bro tadında yazdırmış ki öyle bir izlenim doğmuyor da değil,
    ya suser hain evlat ökkeş tadında biri ki geçmiş entrylerine bakınca öyle bir ihtimal beliriyor,
    ya hallederiz kadirtadında biri o yüzden de ailesi bile güvenememiş, altında başka bir şeyler arıyor,
    ya da ne bileyim anlattıkları gerçekten de gerçek olabilir bilemedim.
    (bkz: selametle)
  • börek diye okudum, acıkmışım sanırım. zor bi durum gerçekten, umarım en kısa zamanda, en doğru yoldan bulunan bi çözümle hallolur
  • mesele bunu istemek zorunda kalmak. anne baba ne yapabiliriz diye gelmek zorunda boyle durumlarda. ilginc aileler var tabii. ben istemezdim. istetmezdiler sagolsunlar.
  • cok sevdigim bi kopegim var. birakin oglumu kizimi kopegime veririm ben kendimi taniyorum.

hayirsiz ebeveynler gecmis olsun.
hesabın var mı? giriş yap