şükela:  tümü | bugün
  • çok düşündüm yazıp yazmamak konusunda.. ama yazmak yada itiraf etmek istiyorum.

öncelikle; islam da '' anne karnındaki bebeğe ruhun üflenmesi '' olayı var. bebek, 40 günlükken yada 20 belki daha da az bir sürede; bir canlı haline gelmesi için ruh teslim edilir kendisine yada üflenir. her neyse işte.. bu konuda bir kaç ayet ve hadis vardır, uzun uzadıya yazmak istemiyorum;

"ona biçim verip kendisine ruhumdan üflediğim zaman onun için saygı ile eğilin."

"sonra ona biçim verip kendisine ruhundan üfledi..."

bu kadar yeterli.

1993 senesi. 5-6 yaşlarındayım, 2 kardeş ve anne baba aynı odada yatıyoruz. gece 3 yada 4 tam bilmiyorum ama dışarısı ve evin içi baya karanlık. kendi kendime uyandım o saatte karanlıkta seçemiyorum ama herkes uyuyor. birden, tavandan bir ışık topu yada bir parıltı belirdi. ışık çok güçlü değildi ama parıltısından yatağında uyuyan annemi görüyordum. sonra o '' ışık '' annemin karnına doğru geldi ve karnından içeri girdi. bakın abartısız söylüyorum; 1080p yada 4k şeklinde görüyorum olayı. sanki o anı görmem için her şey net oluyor, bir daha unutmamam için. ve ben korkudan ne yapacağımı bilmiyor, o anın gitmesi için yatağın içine gömülüyorum.

1: bunu niye anlattın diyecekler için; hiçbir amaç yok, sadece paylaşmak istedim. toplasan 2 kişiye anlatmışımdır bu yaşıma kadar. yaşım 30 ve ara ara aklıma geliyor.

2: küfür edebilirsiniz, hakaret, linç tamam eyvallah. izlediğin çizgi filmden etkilenmişsin diyecekler ( köy yerinde tv daha yeni yeni gelmişti ) sonrasında yalancılıkla suçlayacak arkadaşlar; benim hiçbir iddiam yok. bunu yaşadım ve anlatmak istedim hepsi bu !!

not: bu olaydan sonra 1 ay yada 15 günlük bir sürede annem hamile olduğunu söyledi. şuan kardeşim 94 doğumlu bir erkek.
  • bu tür olaylar çocukken oluyor. ben de 4 yaşımdayken, uçan taştan kanatlı bir kafa heykeli görmüştüm (şu nemrut dağında olanlardan). hala gözümün önündedir o heykelin uçup bahçenin duvarına konması.
  • (bkz: where is us air force) pardon, o değilmiş. kaynak nerede hocam? ruhu nasıl ölçtün, tanımladın da ruhun üflendiğini bildin?
    kürtaj tartışmalarındaki argümanlardan biri de üst sınıra neye göre karar verildiğidir. ingiltere'de neye göre 24 haftaya kadar izin verilirken fransa'da bu süre 12 haftayla kısıtlanmıştır diye kürtaj karşıtı cepheden gelen soruya mantıklı bir cevap verilemediği için kanada, avustralya, norveç, finlandiya gibi ülkeler kürtajda üst sınırı kaldırdılar. dünyanın en gelişmiş medeniyetleri ruhun ne zaman bedene girdiğini ölçemediler de sen nasıl ölçtün? referansını sun da biz de bunu etik kongrelerinde bildirelim
  • çocuklar günahsız olduğu için; neden olmasın denilesi durum...
  • ateistleri göt korkusuna sokan açıklama.
  • mantıklı bulmadığım iddia. o yaşlarda zaman algısı bu kadar net değildir. yani 1 ay sonra dediğin süre 3 ay da olabilir. sen o olayı gördüğünde annen hamile olmayabilir.
  • ben de bir keresinde yatağımın başında köpek beklediğini görmüştüm ve ayağımı içeri çeksem beni ısıracaktı. sabaha kadar ayağım yatağın dışında yatmıştım. sonra bi uyandım. meğer rüyaymış.
  • "ohh serin serin. biraz da yüzüme doğru. ohhhh."