şükela:  tümü | bugün
  • yavrulari yeteri kadar buyumeden tekrar bir iliskiye girmez, onlari korumak adina yedi duveli marizleyecek kudrete sahip varliklardirlar.
    (bkz: annelik icgudusu)
  • eger bu mertebeye yeni ulastiysa, dunyanin en korkutucu ve yirtici hayvanlarindan biridir.
  • büyücek bir köpeği önüne katıp iki sokak kovalayan yılmaz savaşçı. ben köpeğe çok güldüm.
  • 10 kati buyuklugunde bir alman kurduna korkmadan bas kaldirmiş,en asil duygunun kedisidir.zavalli maxicigime olmustur olan...
  • yavrularını severken nerden fırlayıp hangi ara sizi tırmaladıgını anlayamadıgınız kedi
  • memesi büyük, aklı anaç kedidir.

bebelerini alıp melih gökçek gibi sevip sinirlendirmeyiniz, 4 yıldır yediği ciğerleri istavritleri saymaz pis dalar ayrıca.

ve dikkat ediniz,

bunun bir de serseri, yapılı tofaş şahin'le gezen kocası vardır. musallat olur.
  • geçen yıl oldu :

zemin kattaki komşumuz fatma hanım'ın balkonuna bir kedi 5 adet yavru doğurdu. birbirinden sevimli bu beş yavruyu çok sevdik. annelerinden süt emmelerini videoya kaydettik vs..fatma hanım da, anne kediye su ve mama verdi. aradan 2 hafta geçti. fatma hanım bu süreden sonra balkon çok kirlendiğinden, belki de artık gerek olmadığından yavruları bir koliye koyup apartmanımızın bahçesine bıraktı. apartmanımızın bahçesi de tel örgüyle kaplı, güvenli ve yeşil bir alandır.

ertesi sabah fatma hanım balkona çıktığında inanılmaz bir manzara ile karşılaştı. 4 adet yavru kedi kafası ve hemen yanında tir tir titreyen anne kedi. olay şuydu ki, bir şekilde bahçeye köpek giriyor ve kolideki yavru kedileri parçalıyor. anne kedi çaresiz bir şey yapamıyor tabii, "seyrediyor". köpek işini bitirip uzaklaşınca, anne kedi yavrularının kopmuş kafalarını tek tek toplayıp, onları doğurduğu yere yani fatma hanım'ın balkonuna taşıyor. ardından korkudan-stresten psikolojisi bozuluyor ve titremeye başlıyor. fatma hanım bana anne kedinin yavrularının kafalarını sık sık yaladığını da anlattı.

5 yavru kedi ve 4 kedi kafası var dedik. yavrulardan biri bir şekilde kurtulmuş. ona nasıl gözümüz gibi baktık, anlatamam.

anne kedi.
  • diye bir şey yoktur abi. kedi anneliği yapar ve bırakır. doğurur, sütünü verir, kendilerini kotardıkları yani sıçmayı ve mama yemeği başardıkları an anneliği bırakır.
    benimkinin memelere yapışıyordu yavrular, bu hiç oralı değil yeni manitayı çağırıyordu haykıraraktan, hazırım diye. kedinin anası danası olmaz
  • çok tehlikelidir:

dün gece 1 aylık yavrularımızı ve kedimi alıp annemlere gittim. ne de olsa artık büyümüşlerdi. orda da dünya tatlısı bi köpeğimiz var. kedimle olan ilişkileri dillere destandır ayrıca. o kadar severler birbirlerini. ilk 2-3 saat herşey yolundaydı. tam giderayak benim kedim köpeğimize ölümüne saldırdı ortada hiçbirşey olmadığı halde. sonuç: köpeğimizin bacaklarına ve karnına atılan dikişler. gece 1 de veterinerde aldık soluğu. ah dedik vah dedik. eve geldik. bu sefer bizim kedi eşimin onu ayırdığına kinlenmiş olacak ki ona da daldı. ama öyle böyle değil. eşiminbacakları kan içinde kaldı . eşim de ayırabilmek için onu kendinden doğal olarak vurmuş buna. yapıştımı bırakmıyo çünkü. sabah kalktım kapıyı aralayıp baktım bana iyi davrandı. bi de ne göreyim bizim kedinin çene kaymış. bu arada ben devamlı bana ne zaman dalıcak acaba diye gardımı aldım bekliyorum. bi şekilde onu kutusuna koyup veterinere götürdüm. anestezi yaptılar röntgen falan çektiler allahtan kırık çıkık yok. ama bu sefer de bebeklerini emzirmesi yasak en az bi 12 saat. bense bu ara bana ne zaman yapışacağı konusunda endişe içerisindeyim. böyle de birşeymiş anne kedi. ben bunu dün gece öğrendim. ki kendisi lokum gibi bi kızcaazdı.

edit: evet ben de payıma düşeni aldım. ona iki yıldır gözüm gibi baktığım, bebekleri doğduğunda onları yaşatmak için günlerce uykusuz kaldığım kedim dün akşam itibariyle bana da saldırdı. sonuç ayaklarımdaki ısırıklar ve bacaklarımdaki delikler. bana da saldırdıysa herkese saldırır düşüncesindeyim.
  • anne kedi mırlayarak yavrularını yanına çağırdı, ağzındakini yere bıraktı. ben ne getirdi bu diye bakınca afalladım, salak kedim bir tane yeşil zeytin getirmiş. ağız tadına, zevkine hayranım ama olmaz o iş, yavrular yemez bu yeşillik iyidir, vitaminlidir ayaklarını.