şükela:  tümü | bugün
 • "the vampire chronicles" serisindeki kitaplarin yazari. nefiz yazar.
 • ayrica the witching hour, lasher, taltos, violin, servant of the bones ve ismini hatirlayamadigim birkac kitap daha yazmistir. genelde 'supernatural' dedigi durumlarla ilgilense de, baska isimler altinda yazdigi erotik kitaplari da mevcuttur.
 • bi kac gun once cikan kitabi (bkz: merrick)
 • kendisini vampir psikologu sanan hatun kisi
 • anne rice'ın karakterleri genelde vampir oldukları için aseksüel olmuş, aslen insanken biseksüel özellikler taşıyan kişilerdir. (örneğin lestat, tale of the body thiefte david talbota neredeyse tecavüz edecektir gayet).. bu bağlamda anne rice'ın da kişiliği ve eğilimlerini kitaplarına fazlasıyla aktarma yanı dikkate alınırsa (ki yine örneğin louis olduğum, lestat olmak istediğim bendir demiştir bizzat) oğlu kadar kendisinin de biseksüel olduğunu düşünmek mantıklıdır..
 • bu kadin sirf kitaplarina malzeme bulmak ve hayal gucunu canlandirabilmek icin, mistik ve doga ustu olaylarin fazlaca goruldugu varsayilan new orleans'ta yasamaktadir. gözlem ve kurgusu onunde saygiyla egilinesi bir yazardir.
 • eger anne rice'in vampir karakterlerinin sapik egilimi oldugunu dusunuyorsaniz veya supernatural konularda yazan bi yazarin niye boyle gereksiz escinsellik yada biseksuellik takintisi oldugunu merak ediyorsaniz size anne rice'in a. n. roquelaure takma adiyla yazdigi ancak bu kitaplari okumamis kişiler tarafindan erotik olarak adlandirilabilecek beauty uclemesini okumanizi tavsiye ederim. ben kazara aa ne gusel ablanin baska adla yazdigi eski bi kitabi aliim de okiyim hemen diye atlayip sonra da bu karinin ciddi anlamda tedaviye ihtiyaci oldugunu dusunmeye baslamistim. kitaplarin erotik olmasi meselesine gelince yazili pornografiye, slave/master iliskilerine, sado mazo olayina, escinsellige*, biseksuellige*, hayvanlarla sekse ve diger bilimum seksuel fantaziye erotizm diyorsaniz ne ala yoksa bu kitaplardan uzak durun. ilgilenenler icin kitaplarin isimlerini asagida veriyorum.

  claiming of the sleeping beauty
  beauty's punishment
  beauty's release
 • son bikaç yıldır gösterdiği performansa bakılırsa okurlarını iflas ettirmeye and içmiş gibi görünen yazar, daha pandorayı edinemeden merrick çıktı, blood and gold çıkmış şimdi de, marius'un hikayesiymiş o da, bi de ayrıca blackwood farm adındaki yeni kitabı da bitirmiş hatun, bu da vampir şeysiymiş, iyi de ben bunu anneme nasıl açıklıycam, nerden bulucam o paraları, insan düşünür acık di mi.
 • (bkz: taltos)
  (bkz: cry to heaven)