şükela:  tümü | bugün
  • annenin bir süre, sonra aşırı konuşması nedeniyle, sözlerini önemsenmez, dinlenmeden kafa sallanır, "tamam... tamam..." denir. günlük hayat muhabbetlerinin çoğunda çok da sorun çıkarmazken bu durum alışverişte ve yemek yapma esnasında başa beladır. tam gidersiniz alışverişe elinizde para bakkalın kapısında kalırsınız, ne alacağınızı bilmeden. dondurma ve gazeteyle eve dönersiniz. ya da yemek yapacaksınızdır. ne kadar tuz, yağ atacağınızı bilemezsiniz, anneye sormayı da gurur meselesi yaparsınız, göz kararı uygulamasına geçer ve dehşet bir karışım ortaya çıkarırsınız.
  • tabi bi de anne sözü dinlerken ki masumluğa sahip olmamaktır.
  • mutlaka terslikle sonuclanan tehlikeli davranis bicimi... oglen sicaginda sokaga cikma der, cikarsin bisiklete binip kafani yararsin. havuz kenarina gitme der, gidersin dusup kafani carparsin nefesin kesilir. cok sakattir anne sozu dinlememek.
  • akıllıca bir hareket değildir. annelerin arkadaslarin tehlikeli olanlarini gözlerinden tanima gibi bir yetenekleri vardir, kiz arkadaslarin hayirli* olanlarini da çok iyi tespit ederler. tabi uyarilari genelde "yok ya iyi kizdir/çocuktur o" diyerek geçistirlir ama er geç hakli olduklari ortaya çikar. bütün bunlara ragmen her seferinde "bu sefer yanilacaksin" diyerek bastan baslanir...

edit : bi daha sözünü dinlemeyen top olsun aha yazıyorum şuraya.
  • annenin bi şekilde haklı çıkması ile sonuclanacak aktivite. denenmiş, 2 aylık ehliyetle yağışlı havada şehirlerarası yola çıkılmış, 1 adet araba pert edilmiştir.
  • taş olmakla sonuçlanabilir eylem.
  • anne sözü(eninde sonunda anneleri haklı çıkaran özlü sözlerdir.)dinlememenin sonu
    (bkz: pişmanlık)
  • - ne dedim ben sana? evin içinde top oynanmayacak demedim mi?
    + dedin...
    - o top her yeri kırıp döküyo demedim mi?
    + dedin...
    - etrafı ben temizliyorum demedim mi?
    + dedin...
    - sonra yoruluyorum, akşam babanla kavga ediyoruz demedim mi?
    + dedin...
    - yüz bulamayınca baban başka karılara gidiyo demedim mi?
    + dedin...
    - sonra beni boşuyo, onlarla evleniyo demedim mi?
    + dedin...
    - nafakayı yatırmıyo, açbilaç kalıyoruz demedim mi?
    + dedin...
    - para kazanmak için vücudumu satmak zorunda kalıyorum demedim mi?
    + dedin...
    - milletten hastalık kapıyorum doktor doktor dolaşıyorum demedim mi?
    + dedin...
    - çare bulamıyorlar, yataklara düşüyorum demedim mi?
    + dedin...
    - sonra bir kış gecesi ölüp gidiyorum demedim mi?
    + dedin...
    - e, ne bok yemeye oynuyosun daha bu topu?
    + seni özlüyorum...

(bkz: yiğit özgür)