• suç duyurusunun kendisinden çok aşağıda yer alan okuyucu yorumlarının kanımı dondurduğu duyuru. bu millete iyilik yaramaz amk. zaten kanımca atatürk 'ün en büyük hatası bu millete hayatını adamaktı. bırakacaksın köle gibi yaşasınlar.
  • en başta dürüst ve tutarlı olalım; anne sütü bağışı kampanyası dinen sakıncalıdır. kıvırmayalım. mayoyla denize girmek gibi, rakı içmek gibi, evlilik dışı seks gibi. en başta faiz gibi. sakıncalı bir şey. bunun hala-dayı-teyze vs ile evlenme yasakları da var. var da var yani. din günahı yasakladığı gibi günaha açılan kapıları da yasaklar.
    süt kardeşler arası evlilik yasağını sorgulamak da değil mesele. inancın illa ki mantıklı olması şart değil. adamlara göre günah. benim için konu kapanıyor burada.

soru başka. soru ciddi. soru artık basitçe on yüz bebeğin nasıl beslendiği değil. soru devletin ve hukuk sistemimizin referanslarıyla alakalı.

çok uzun süredir devlet ve hukuk dinen yasak olanı illa ve mutlaka yasaklama huyundan vaz geçti. allah varsa, ahiret varsa, hesabınızı orada görün, bu dünya işlerini kutsal metinlere göre düzenleyemeyiz dendi. malum; insan tanrıyı önce gökte bir tahta sürdü sonra da öldürdü.

soru şu; dinen yasak olanın hukuken de yasak olması talebi karşılanabilir mi? karşılanmalı mı?
    laik devlette o suç duyurusu dilekçesini kıvırıp o adamların götüne sokmak lazım. tamam kardeşim sen uy dininin yasak ve emirlerine ama bana karışma.
  • başından sonuna kadar saçma salak düşüncüler içeren, dincilerde sike sürülecek akıl olmadığını gösteren haberimsi.
  • bir bebeğin 6 aydan küçükken bir şekilde anne sütünden mahrum kalmasının ne demek olduğunun farkında olmayanların, farkındalarsa da umursamayanların yaptığı harekettir. insan canı lan bu, bebek canı, ufacık, ağzı dili olmayan, 100 gram süte muhtaç bebek canı. size ne o yavrunun içtiği sütten, yazık değil mi. güzel bişiler de olmasın mı bu ülkede hep geriye mi gidilsin.
  • muhteşem ötesi bir neslimiz olmasından kelli bozulmasından endişe duyanlarca yapılmış suç duyurusudur.

1- neslimiz dediğin nedir kardeşim? nesebimiz nedir? türk diyemiyoruz artık hani ya, bu topraklarda yaşayan insanı, nesli bana bir anlatır mısın? ege'deki rumlar, levantenler mı nesil? trakya'daki bulgarlar, arnavutlar, boşnaklar mı? doğu karadeniz'deki gürcüler mi? güneydoğu'daki araplar, kürtler mi? doğu anadolu'daki ermeniler mi? yoksa senin nesil dediğin orta anadolu'daki türk, muhafazakar, milliyetçi sünni müslümanlar mı? (not: rodos göçmeniyim)

2- neslimizin övündüğün değerlerinden bahset bana arkadaşım. yardımseveriz diyordun ama yardımseverlik araştırmasında (bağış,gönüllülük vs) avrupa'da en geride çıktık. akıllıyız desen akıllı değil, çakalız derim. çok iyi biliriz sıkışık trafikte benzinciden kestirme yol üretmeyi, sıralara kaynak yapmayı. zekiyiz desen eğitim ve okur yazarlık durumumuza bak derim. güzeliz dersen değiliz ama rabbin yarattığından sual olunmaz derim. hoşgörülüyüz dersen toplumun kutuplarını gösteririm sana. bilimde öne çıkan projelerimiz mi var? ya sanatta? tek bildiğin anne sütü kampanyalarına caiz değil diye karşı çıkmaksa evet bunda birinci olabiliriz işte.

3- nesebimizi bozmak istiyollaaa derken ne kastettiğini anlat arkadaşım. sen yaptığın akraba evlilikleriyle nesebin içine sıçmış değil misin zaten? amca çocukları, dayı çocukları, hala çocukları, daha 16'sındayken birbirlerine eş yapılmıyor mu? aman yabancıya gitmesin diye küçücük kızları, 60'lıkların altına veren sen değil misin? dayak yiyince sahip çıkmak yerine bu eve kefenle dönersin diyen sen değil misin? evladının sokak ortasında, çocuklarının gözü önünde vurulmasına seyirci sen değil misin?

4- bunlar planlı işler derken ne demek istiyorsun arkadaşım? dış güçlerle tesis edilen sun'i bir ekonomik krizin meyvesi olan bir partiye on yıldır sen oy atmıyor musun? on yıl içinde, planlı bir şekilde ayrıştırılırken bizler, planlı bir şekilde sömürülürken, on yıl içinde planlı bir şekilde bu milletin kırmızı çizgileri normalleştirilirken, on yıl içinde planlı bir şekilde fakirleştirilirken, bir kadıncağızın bebeler sütsüz kalmasın diye başlattığı bir kampanya mı sana planlı geldi?

5- helal ne demek arkadaşım? bir can kurtarırken bile bunun helaline, haramına mı bakacaksın? hani ne oldu vicdan, ne oldu din, ne oldu güzel ahlak? her şeye, minicik bir bebenin gırtlağından geçecek bir damla süte dahi, bundan on beş yıl sonra "kadın" olacağı ve illa ki birileriyle cima edeceği gözüyle bakmak ahlak mı? zihni cinsellikte olan ahlak anlayışın, bir canı kurtarma ahlakından önde mi? bugün kurtaracağın bir canın, yarın sana faydası dokunabilecek bir birey olabileceği ihtimalini, bugün aynı anneden süt emmiş iki gencin yarın cinsi münasebette bulunabileceği ihtimalinin ardına atmak mı ahlak?

nesebin bu kardeşim.. sana güzel geliyorsa eyvallah.. bozulmaması gereken bir şeymiş gibi hissediyorsan ayıp senin ayıbın.. bozulmayı bırak, bilakis düzeltilecek çok yanı var..
  • helal denetim ve sertifika merkezi koşar adım savcılığa dilekçe vermiş, malum haber sitesi de satır aralarında "urun kahpeye, koman yiğitler" diyerek vermiş coşkuyu, yerimden fırlayıp o melunların canına okuyacaktım da zor tuttular.

http://www.haber7.com/…ne-kampanyasina-suc-duyurusu

edit; olay eski. kenar başlıklar arasında dururdu, zamanı geldi çıkardım.
  • mukemmel bir muslumansi davranis.
  • bunu alan şunu da aldı:

(bkz: erkek doktoru reddedip kadın hasta ölürken izlemek)

.

not. ne alakası var diye çıkışanın ağzını yüzünü sikerim.

.
hesabın var mı? giriş yap