şükela:  tümü | bugün
 • bebeklerinin ihtiyac duydugu sutten fazlasina sahip olan annelerin bagisladiklari sutlerin toplandigi kurumlardir, anne sutu veremeyen annelerin bebekleri bu banka araciligi ile anne sutu icme sansina erismektedir. bildigim kadariyla sadece abd'de mevcuttur.
 • kendi annesinin sütünün olmaması veya azlığı, prematüre doğum ve annelerin ölümü gibi durumlar yüzünden anne sütü alamayan bebekler için anne sütü sağlayan kuruluşlardır.

  (bkz: http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=x47dta_jzxo)
 • bebeklerim erken doğup onlara verecek kadar sütüm olmadığından, karşımda bol bol gelen sütlerini sağan anneleri gördükçe hayal ettiğim şey, biberon süt anneliği. keşke olabilseydi de benim bebeklerim de anne sütü alabilselerdi...
 • (bkz: süt kardeş)
 • türkiyede ne şartlarda kurulur ve yapılır inan insan güvenemiyor. sütü veren annede bulaşıcı bir hastalık varsa ne olacak. tr de ne kontrol ediliyor ki bunun kontrolü yapılacak. *
 • dünyanın civisinin ciktigini anlamamiz gereken durum. keza, bundan sonra helal süt emmis birini bulmak cok daha zor olacak...
 • annesi babası olmayan, sahipsiz yenidoğan bebekler için, annesini doğum sırasında kaybetmiş bebekler için, ikiz bebekler için, hatta üçüz bebekler için gayet de yararlı bir uygulama olabilir.
  olaya bir de bu yönden bakmakta yarar vardır diye düşünüyorum, nihayetinde bu anne sütü bankası zorunlu hallerde kullanılmalı. ayrıca temiz olup olmadığının da kontrol edilmesi mümkün olsa da bulaşıcı hastalığı olanların vermesi yasaklansa.
  türkiye için henüz fazla kontrol isteyen bir uygulama olup yararından çok şu an için zararı olabilme ihtimali de vardır.
 • eğer başarıyla uygulanırsa ülke için güzel bir gelişmedir. ama bundan faydalanacak kadınların tüm tereddütlerini yok edebilmeleri gerekli. hem dini açıdan hem de sağlık yönünden. dini açıdan "kız bebeği olan anneler kız bebeklere, erkek bebeği olan anneler erkek bebeklere süt verebilecek" şeklinde bir çözüm yolundan bahsediliyor. fakat benim bildiğim şu ki, bir bebek annesi dışında bir kadının sütünü emiyorsa o kadının tüm çocuklarıyla süt kardeş oluyor, yani sadece o anda bebek olan tek bir çocuğuyla değil. bunlar karışık mevzular nitekim. aklında şüphe barındıran boşversin.
 • sağlık bakanının en sonunda başbakandan fırça yemesine neden olacak olan düşüncedir. birileri sanırım sağlık bakanını yemek için kanına girmiş ve saçma sapan bir uğraşın içine sokmuş.... hastalara bulaşıcı hastalıklı kan nakillerinin yapıldığı bir ülkede, sağlık hizmetlerinin asla tam oturmadığı bir ülkede anne sütü işini ana iş olarak gündeme getirmek bir sağlık bakanı işi değildir. en başta annelere adam gibi doğum izni vereceksin kadın ne kariyer stresi yapacak be de başka bir stres ondan sonra bak bakalım o anne cerse inek gibi süt veriyor mu vermiyor mu... elbette sütü az olacak anneler yine olacaktır onlar da zaten komşu annelerden şurdan burda bu sektörü zaten istedikleri zaman çalıştırıyorlar... hatta bazı uyanık anneler kizlarınının ya da erkek cocuklarının evlenmesini istemedikleri tanıdıklarının bebeklerini mahsustan emzirerek süt kardeşi yapma gibi uygulamaları zaten yapmaktalar... sanki bakanlığın ya da devletin karışacağı bir alan değil gibi duruyor bu iş.