şükela:  tümü | bugün
 • breaking bad yazar ve yapımcı ekibinden, ozymandias'ın yazarı moira walley-beckett 'in yaratıcısı, yazarı ve yapımcısı olduğu anne of green gables uyarlaması. netflix'te 12 mayısta gösterime girecek.

  canada cbc'de anne ismiyle yayınlandı bile. rüya gibi, masal gibi, bal şeker gibi bir şey yahu. hele başrolündeki yavrucak amybeth mcnulty öyle bir oyuncu ki, 15 yaşında bu kadar muazzam iş çıkarmak herkesin harcı değil doğrusu.

  netflix'e gelince bir daha izleyeceğim canımın içi, ruh kardeşim anne'i. pıtırık ya. hayalgücünü, histerik hallerini, inadını sevdiğimin evladı.
 • netflix'in yine kaliteli dizilerinden biri. ilk iki bölümünü izleyen biri olarak küçük kızın inanılmaz güzel oynadığını söylemek istiyorum. dizi de oldukça akıcı
 • oturup kizimla izleyelim dedik sonra anime versiyonunun zihnimizde yarattigi o guzelim matthew'lar marilla'lar anne shirley'ler bozulmasin diye izlemedik. bence siz de izlemeyin. ya da once anime olanini izleyin.
 • 1. sezon 7. bölüme kadar izlediğimdir. başka çıkan bölüm yok ve bu 7. bölüm sezon finali midir değil midir, öyleyse yeni sezon ne zaman gelecektir asla öğrenemedim. bilen yeşillendirse ne güzel olur.

  anime olan versiyonunu da izlemiştim fakat netflixte bu uyarlamaya rastlayana kadar tamamen unutmuştum, bu açıdan sevindiren dizidir aynı zamanda.

  edit: çiftlik kızı anne
  şöyle de yönlendireyim.
 • dramseverlerin ağzına sıçacak uyarlama. o nasıl bir oyunculuktur?!
 • müthiş bir dram dizisi. mutlaka izlenmeli. oyuncu seçimi mükemmel. 19. yüzyıl ambianslarını görmek muazzam.

  çocuk oyuncu amybeth mcnulty yıldız olacaktır bence.
 • başta zor ilerleyen ama sonra insanı ense kökünden yakalayıp kendine mıhlayan... çok acıklı, çok mutlu, çok "bi şey" dizi.

  baş rolde, tipitoş bi pippi langstrump

  ne kadar çok şeyi ıskaladığımızı anımsattı bana ve albert einstein'ın bir sözünü:

  hayatı yaşamanın iki yolu var. biri, hiçbir şey mucize değilmiş gibi yaşamak… diğeri, her şey mucizeymiş gibi...
 • insanın içini ısıtmayı başaran ender dizilerden biri. her nekadar bunları okumayacak olsalar dahi, yazanı, oynayanları, çekenleri, finanse edenleri velhasıl emeği geçen herkesi tebrik ederim.
 • birçok açıdan bana şeker kız candy'yi hatırlatsa da daha zengin ve ayrıntılı içeriği ile sürükleyici, anne karakterini canlandıran oyuncuyu çok başarılı bulduğum, marilla ve matthew'un da ayrı ayrı hastası olduğum dizi.
 • uzun zamandır beni bu kadar etkileyen bir dizi izlememiştim. o kadar derinime işledi ki hikaye tarif etmesi mümkün değil. neredeyse 110 yıl önce yazılmış bir kitaptan uyarlanmış bu dizi. bu hikaye bir asırdan fazladır buralardaydı ve ben ancak tanışabildim onunla. kim bilir keşfedilmeyi bekleyen daha ne hikayeler vardır. gözüm kulağım ikinci sezon onayında.