• bir çocukluk aktivitesi. anne bir yandan yatakları sererken, çocuk orada balıklama atlar diğer yatakların ve yorganların üstüne. kardeş de varsa süper güreş yapılır ve boğuşulur orada.
  • anneanne evinde yapılıyorsa yorganlara saplanmanız ile son bulacak eylem.
    mükemmel bir atlayış
  • hey yavrum hey beni duygulandiran entry olmustur. hep boyle eskiyi hatirlayinca o zaman ki mahallemizi, evimizi komsularimizi falan dusunuyorum ve ne kadar temizdi hersey diyorum. belki de ben kucuktum anlamiyordum ama yinede...
  • ben de hala var olan duygudur. tabi atlamıyorum orası ayrı da, annemin yorganımı düzeltirken yorganın üstüne atlayasım geliyor.
  • çocukluğuma dair hatırladığım en güzel anılarımdan. düşünüyorum da her şey çocukken güzel galiba.

evin misafirlerle neşelendiği günlerde bir an önce akşam olmasını isterdim küçükken. ev misafirle dolup taşınca çocuklara yer yatağı serileceğini bilirdim çünkü. bütün çocuklarla birlikte yer yatağında yatacak olmak ayrı bir heyecandı benim için.

düşünüyorum da meğer ne güzel günlerim olmuş çocukluğumda. ne güzel heyecanlarım, ne güzel telaşlarım olmuş sevinç ve hüzün dolu.

insan çocuk kalamıyor tabii. zaman geçiyor. büyüyor. telaşlar değişiyor, sevinçler azalıyor, insan hüznün daha çok farkına varıyor.

insan, artık yatakları serecek biri olmadığını anladığında büyüdüğünün farkına varıyor ve büyüdüğünün farkına vardıkça hissediyor hüznü.

yatakları serecek biri olmadığında misafirler de gelmiyor artık. ev dolup taşmıyor. insanların neşeleri birbirine karışmıyor. ev hep sessiz.

her şey çocukken güzel sözlük.
    çocukken sevinç dolu.
    çocukken masum.
  • vay pij ne güzelde hatırlamış maziyi. mutluluğu yanağımda hissettim.
  • yıllar sonra hatırlandığında aptal aptal gülümseten eylem.
  • 20 sene sonra hala yapmakta olduğum eylem.
    ilk başladığımdan beri tutkunu olduğum bir extreme spor.
  • bir de anne yatağı yaptıktan sonra, yatağa yatıp üzerine yorganın serileceği anı beklemek vardır. benzer kalibredeki güzelliklerdendir ikisi de. o anki duyguyu anti-depresanlara katacak bir teknoloji olsa keşke.
  • gece gece hatırlayıp beni duygulandıran, hüzünlendiren eylem. çocukken ne güzeldi herşey. dünya bu kadar acımasız değildi. komşuluk, akrabalık çok daha güzeldi. türkiye çok değişti, çok değerini yitirdi şimdi anlıyorum. eskiden yatıya kalma vardı. şimdi kim hangi akrabasında yatıya kalıyor. hiçbir şeyin tadı yok.
hesabın var mı? giriş yap