şükela:  tümü | bugün
 • kadınların gözdesi evlenmelik erkek profilidir;

  annesi tarafından finanse edilirler, kıyafetler temiz ve ütülüdür. anne ile yaşandığı için genelde kira derdi de yoktur.

  ilişkinin başlarında anneci olduğunu pek belli etmezler, aşkitosu ne diyorsa ne istiyorsa yapılmaya çalışılır çabalanır. nikah basılır ve gerçekler ozaman anlaşılır.

  kayınvalide (erkek annesi) zırt pırt eve gelir haber vermeden. geline temizlik konusunda öğütler verilir. yapılan işlere burun kıvrılır, kayınvalide ile ipler gerilir. gece yatakta damat annesi konusunda uyarılır... ancak annesi ne derse o olucaktır, annedir o bitanedir.

  valide nereye isterse gidilir, ne zaman isterse gelinir... ipler iyice gerilir. gelin kızımız yatakları ayırır ama ne çare ,valide hanım'ın dediği dedik çaldığı düdüktür.

  işler hakaret ve şiddete sarar ve kaçınılmaz son. geride çocuklu boşanmış kadınlar ordusuna yeni bir nefer.
  (bkz: tek çocuklu boşanmış kadınlar ordusu)
 • tabii ki anneci olacağım, bütün canlılar gibi.
  of dediğim zaman vicdan azabı çekeceğim.
  çünkü biliyorum sıfır karşılıkla sevgi görüyorum.

  fıstığım benim.
 • koşarak uzaklaşılması gereken erkeklerdir. annesine ve ailesine bağlı erkekler iyidir ama annesine bağımlı erkeklerden kaçın!
 • annesine bağımlı erkek, babasına düşkün kız.
  olması gereken budur zaten. ne istiyorsunuz hiçbir aile bağı olmayan, kuru bir dal gibi, köksüz dayanaksız bir insan daha mı hoşunuza gidecek? aile bağlarının olması iyidir. bireyin yaşam pratiğini büyüdüğü ortam belirler. bırakın karşınızdaki insan sevsin annesini babasını ne güzel işte. sevmekten kime zarar gelmiş. burada üzerinde durmamız gereken tek detay, tarafları birbirine kırdırmadan sevgi ve saygıyı eşit pay etmek. kişi bunu başarabiliyorsa fazla söze gerek yok bence.
 • evde kalır bunlar. erkek kurusu olurlar.

  "evli" olsalar dahi gece arayıp bütün günün raporunu ve evdeki hava durumunu da analarına iletir bu tipler. evlilik birey olabilmiş yetişkinler arasında olur.
 • etrafımda gördüğümde kendileri için üzüldüğüm erkeklerdir. zira bu bir problemdir ve çözümü de basit değildir. anne bilmeden ve çoğunlukla kendini haklı bularak karışır oğlunun hayatına. şimdi bu arkadaşa annene dersini ver diyemezsin, annenden uzaklaş diyemezsin. araya mesafe koymalı ama bunu nasıl yapmalı bilemem. bu mesafeden kendisi de rahatsız olacak belki ama bir şekilde kendi bağımsızlığını ilan etmeli. yoksa bu ilişkinin ceremesini acı pişmanlıklarla çekecektir. zira bu annemiz kısıtlanan oğlunu en sonunda başarısız olması nedeniyle de eleştirecektir.
 • başta bir sevimli ve uyumlu gelirler, saygılı, iyi çocuk halleri etkileyicidir. ancak devam edecekseniz, ilişkide hep üç kişi olacağınızı ve sizi her durumda annesine feda edeceğini kabul etmeniz gerekir. bunların, babasını erken yaşta kaybetmiş ve tek çocuk olanlarından ise özellikle uzak durulması tavsiye olunur
 • nefret ettiğim erkek profillerinden biri.
 • (bkz: ana kuzusu)
 • kadınların psikolojik baskı uyguladığı önerme.

  daha napalım? anamızı pencereden dışarı mı atalım amk!

  edit: *