şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türk aile yapisinin ne kadar sevecen, içten, sevgi dolu, sevgi pitircigi vesaire oldugunu gözler önüne seren cocuk tekerlemesi/şarkisi/hedesi ..

  annecim annecim baksana
  şampuanim bitmiş alsana
  sus kizim sus kizim carparim
  baban para vermiyor napalim?

  ayrica türk kadininin ekonomik özgürlügünün boyutu konusunda bize engin bilgiler, ipuclari verir.. (gerci bu şarki 90larda modaydi artik zaman değişmiş olabilir ama olsun.)
  cocugun şampuani bitiyor, bitleniyor adeta ama kadincaginizin bir şampuan alacak parasi yok.. artik o kadar sabri taşmiş ki, şampuan isteyen kizina carpiyor..

  ha bir de bu şarkinin devami var idi.. cocuk babasina giderdi, babasi da carpardi, patron para vermiyor der idi; ayni şekilde patrona ordan meclise, başbakana, cumhurbaşkani makamina kadar cikilirdi. o arada herkes carpardi zavalli küçüğe.. oysa ki tek istediği hijyendi.

  dipnot: şarki bu kadar uzayinca carpmak vacip oluyor gerci..
 • iki üç gündür sürekli aklıma geliyor bu şarkı lakin patronlu kısmı bi türlü hatırlayamıyordum. *ne biçim bi çocukluk geçirmişiz biz yaa. ömrümüz travmatik çocuk şarkılarıyla geçmiş. kadın şampuan istiyo diye çocuğuna çarpıyordu ve biz normal normal söylüyorduk bunu.

  bir diğer travmatik çocukluk şarkısı için; (bkz: köpek uçmak istemiş)
 • sürdürülecek olursa patronun cevabı "işler güzel gitmiyor napalım" diye bilenler olan ama emin olmadıkları çocuk şarkısı. necip milletimiz, kutsal aile ve toplum düzenimiz işte. sahici ilişkiler ve duygular için ayrıca (bkz: dandini dandini dastana/@ibisile).

  (bkz: patates adam/@ibisile)
  (bkz: bir gün bir gün bir çocuk/@ibisile)
  (bkz: çocuk şarkısı/@ibisile)