şükela:  tümü | bugün
  • "çünkü türkiye'de yaşıyoruz evladım." şeklinde cevaba kavuşacak çocuk cümlesi.
  • ah canim kiyamaam.

yeni bir tur magduriyet hikayesinin ozeti.
  • bıktık bu ajitasyonlardan, geçiniz.
  • ilk okul birden mağduriyet terk yemesine neden olacak olay.
  • ilkokul seviyesindeki bir çocuğun, ailesinden ne kadar da iyi ırk eğitimi aldığını gösteriyor. kürt ırkçılığının ailede filizlendiğine de şahitlik ediyoruz bu güzellemede. hatta bugün, oyuncu olanları arasında devreleri yanan bir çocuk bile vardır okulda andımız evde kürtçe devreler yanıyor.

biz ilkokuldayken kürt, türk, alevi nedir bilmezdik. şimdi bu çocuk kürt olduğunu, kürtçenin anadili olduğunu biliyor ve türkçe'nin neden okulda eğitim dili olduğunu sorgulayabiliyor. yeni nesil gerçekten çok zeki. zekâ fışkırıyor her birinden. bu hızla giderse 3000 yılında anadili kürtçe olan, okullarında kürtçe öğretilen bir kürdistan kurabilirler.
  • (bkz: başlığı okuyup cevap vermek)

"anneciğim biz türküz ama okulda çince konuşuluyor" diye feryat edenlere de gık çıkarmayacaksanız eyvallah. bunun dışında anadilin önemi, fırsat eşitliği gibi konulardan bahsetmeyeceğim. çünkü başlıkta "kürt" olduğu sürece "çünkü burası türkiye" gibi ezik büzük, akılsız ve vicdansız savunma mekanizmaları kurulacak. gelin güneydoğuda iki sene sınıf öğretmenliği yapın. sonra gidin batıda iki yık sınıf öğretmenliği yapın neden bahsedildiğini anlarsınız.

tanım: bir çocuğun feryadı.

edit: ırk eğitimi diyor ya. allahım sana geliyorum buna ırk eğitimi diyebiliyor biri. çocukların yarısı okula gittiğinde öğretmenin konuştuğu dili anlamıyor. benim 1. sınıfın ilk aylarında, bana nasıl söyleyeceğini bilmediği; iletişim kuramadığı için kaç öğrencim sınıfa işedi haberiniz var mı? "annecim biz kürdüz ama okulda türkçe konuşuluyor" dememiştir muhtemelen eve gittiğinde, ama altına işedi.
  • ayrılıkçı olan kürtlere, sizin için devlet kurduk; elektrik, su, kömür beleş. devlet de size bakacak demedikçe istekleri ne yazık ki bitmiyor ve bitmeyecek. çünkü biliyoruz ki doğuda çok mahrumiyet çeken yerler olduğu gibi batıda da mahrumiyet çeken yerler var. devlete minneti de doğudakiler gibi değildir. fakir ama gururlu olma oranı çok daha yüksektir.
  • gayet iyi türkçe konuşan bir çocuğun gereksiz feryadı.
  • ana dilde eğitimi ayrı bir tartışma konusu olarak bir kenara koyarsak, seçmeli kürtçe dersinin 4+4+4 sisteminin ilk 4 yılından sonra ikinci ve üçüncü 4 yılında 2012'den bu yana alınabildiğini bilmeyen yazar beyanı.

seçmeli derslerde son durum için: #58239283
    başka bir arkadaşın benzer talebi ve araştırması: #58238627
  • anadilinde egitim hakkiniz ise ananizin yaninda alin oglum o eğitimi.anadilde egitimi neden tc den bekliyorsunuz.dagdaki elemanlariniz aşagi insin beles kürtçe egitim versinler size,yada milletvekilleriniz lüks hayat icinde yasayacaklarina gelsinler en ücra köylerinizde size kürtce ögretsinler.anadilde egitimi neden devletten bekliyorsunuz.sız ne yaparsiniz?hersey devletten filan siz devlet kurmak icin bile devletten talepte bulunuyorsunuz.irakta suriyede kendi basiniza birsey yapamayip abd den olmadi rusyadan yardim dilendiginiz gibi.